SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Emekliye kötü haber Bakan Bilgin'den geldi!

Emekliye kötü haber Bakan Bilgin'den geldi!

27 Ocak 2022 Perşembe - 10:12

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin beklediği intibak düzenlemesi ile ilgili olarak umut vermedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e meklilikte intibak düzenlemesi yapılıp yapılmayacağını sordu. Bakan Bilgin, CHP'li vekil Gürer'e yazılı cevap vererek emeklilerin beklediği intibak düzenlemesi ile ilgili olarak umut vermedi.

EMEKLİLİKTE İNTİBAK DÜZENLEMESİ YOK

Emeklilikte intibak düzenlemesiyle ilgili soruya cevap veren Bakan Bilgin, "Düzenleme 2000 yılı öncesi emeklilerin aylık hesaplarında büyümenin dikkate alınmaması nedeniyle yapılmıştır. 2000 yılından sonra emekli olanların aylık hesapları büyüme hızı dikkate alınarak yapılmıştır. 2012 yılında yapılan intibak düzenlemesi ile 2000 yılından önce emekli olanların aylıkları 2000 yılından sonra emekli olanların aylıklarına yaklaştırılmıştır. 1,8 milyon emeklinin aylık tutarlarında 450 TL'ye varan artışlar sağlanmıştır" şeklinde konuştu.

Bakan Bilgin intibak beklentileri için umut vermedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
5
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

gökhan yetim
3 ay önce
size de oy yok siz bu emeklilerin oylarını küçük görmeye devam edin türkiyedeki emeklilerin toplamını en az 3 ile çarpın

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap