SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > BtcTurk Hacklendi mi?

BtcTurk Hacklendi mi?

13 Mayıs 2021 Perşembe - 15:28

Türkiye'nin en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk'ün hacklendiği iddia edildi.

Son dönemde özellikle yerli kripto para borsalarına olan güven hayli azalmış durumda. Thodex vurgunu ile başlayan ve VeBitcoin çıkmazı ile devam eden süreçte bir kötü haber de BtcTurk tarafından geldi.

Hali hazırda işlem hacmi bakımından Türkiye'nin en büyük iki kripto borsasından biri olan BtcTurk'un verilerinin sızdırıldığı iddia edildi. 

Bir forum sitesinde yer alan bilgilere göre kullanıcıların ad-soyad, e-posta, doğum tarihi, telefon numarası, açık adresi, ıp adresi, kimlik bilgileri, selfie fotoğrafları gibi bilgiler sızdırılmış durumda. 

BtcTurk kullanıcıları şokta! 

Şimdilik BtcTurk cephesinden konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

Bazı forum sitesinde paylaşılan bilgilere göre sızıntılar ile BtcTurk kayıtları arasında uyumsuzluklar mevcut. Yani bu haber tamamen bir safsatadan da ibaret olabilir. Görünen o ki yetkililer açıklama yapmadan birşeyler öğrenmek çok kolay olmayacak.

Öte yandan kripto paralarla ilgili bir sıkıntı olmadığını da belirtelim. Yani şimdilik sadece kullanıcı verileri çalınmış gibi görünüyor. Eğer kripto paralar da çalınmış olsaydı o zaman büyük bir kriz ortaya çıkabilirdi.

Keza geçmişte bu tarz vakalarla global borsalarda karşılaşmıştık. Nitekim sonuç yatırımcılar açısından çok da iyi olmamıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap