SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Balıkçılar '1 Eylül'e hazırlanıyor

Balıkçılar '1 Eylül'e hazırlanıyor

23 Temmuz 2015 Perşembe - 13:26

1 Eylül'de başlayacak olan av sezonu hazırlıklarına başlayan Tekirdağlı balıkçılar, ağlarını dikiyor. Ağ onarım ve bakım çalışmalarını hızlandıran bal

Balıkçılar yeni sezona hazırlanıyor... 1 Eylül’de başlayacak olan yeni sezona hazırlanan balıkçılar, ağ onarım ve gemi bakım çalışmalarına yoğunlaştı. 'Vira Bismillah' demek için Tekirdağ’da yeni sezon hazırlıklarına ağ onarım çalışmaları ile başlayan balıkçılar, onarım çalışmalarının ardından gemileri bakıma alacaklarını ifade etti. Yeni sezondan umutlu olan balıkçılar, şu anda denizde palamut, torik ve sarıkanat balıkların arttığını belirtti. 

Yeni sezonun bereketli geçeceğini beklediğini ifade eden balıkçı İdris Şeremet, denizde balıkların çoğaldığını, 1 Eylül’ün gelmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Şeremet, "Şimdi yeni sezona hazırlık yapıyoruz. 1 Eylül’e ‘Vira Bismillah’ demek için hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla ekip halinde yine yırtılan ağlarımızı tamir ediyoruz.

Denizde yunusların ağlara verdiği zararları gidermeye çalışıyoruz. Daha sonra geminin bakımı ve ardından boya tersane işleri başlayacak. Teşkilatımız bütün hızla çalışıyor. Yeni sezon geliyor. Küçük balıkçılardan müjdeli haberler alıyoruz. Denizde palamut, torik ve sarıkanat arttı. Bunlar bizim için müjdeli bir haberdir. Havyar dökmek için Karadeniz’e göç eden balıklar var. Denizde ince balık var yem balık var o önemli haber. Onun için bütün hızla çalışıyoruz. Allah'ın izni ile ‘Vira Bismillah’ dediğimizde de bereketli bir sezonla açılışımızı yapmak istiyoruz" dedi. 

30 yıldır balıkçılık yaptığını ifade eden Yaşar Ay, "Yeni sezonun bereketli geçmesini istiyoruz. Dileğimiz o. Yasakların kalkmasını istiyoruz. Şu anda ağ tamiri yapıyoruz. Balık tutacağımız ağın hazırlığını yapıyoruz. Sezona hazırlıyoruz" diye konuştu.  

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap