SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > ATM'lerdeki paralar için 7 gün karantina başladı!

ATM'lerdeki paralar için 7 gün karantina başladı!

09 Nisan 2020 Perşembe - 09:09

Türkiye'de koronavirüse karşı vatandaşların evlerdeki gönüllü karantinası devam ediyor. Virüsün yayılmasında en etkili nesnelerden olan paralar ise tedbir için karantinaya alınıyor. Paralar 7 gün bekletildikten sonra dolaşıma sokuluyor.

Merkez Bankası, Türkiye genelindeki tüm banknotlar için karantina uygulaması başlattı. Banknotlar en az 7 gün süre ile izole edilmiş alanlarda bekletiliyor.

Daha önce dolaşıma sokulmamış banknotların kullanılmasına ağırlık verildi.

 İZOLE ALANLARDA BEKLETME

Ekonomide alınan bir dizi tedbirin yanısıra mikrobun en çok barınma ihtimalinin olduğu paralar için de önlem alınmaya başlandı.

 Merkez Bankası, ilk günden itibaren paralar için sıkı tedbirler almaya başladı. Tüm ödemelerde ağırlıklı olarak daha önce dolaşıma sokulmamış banknotlar kullanılıyor.

ATMLERDE QR KOD YAYGINLAŞTI

Öte yandan ATM’lerde de önlemler artırıldı. Birçok ATM’de QR kodla para çekme dönemi başladı. Böylelikle vatandaş tuşlara dokunmadan ATM’lerden parasını çekebiliyor. Türkiye genelindeki tüm ATM’lerin de ortak ATM olması için çalışmalar da yapılıyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap