SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Atilla Yeşilada kulisleri sarstı! Çok yazık çünkü Bakan Nebati gidici

Atilla Yeşilada kulisleri sarstı! Çok yazık çünkü Bakan Nebati gidici

05 Nisan 2022 Salı - 11:02

Atilla Yeşilada Nureddin Nebati iddiasıyla kulisleri sarstı! Nebati açıklanan enflasyon rakamları sonrası 'yıl sonu enflasyon düşecek' demişti. Atilla Yeşilada ise Nebati'nin gidici olduğunu belirtti.

Ekonomi yönetimi ve yaptığı tartışmalı açıklamalarla gündeme gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dün açıklanan enflasyon rakamları sonrası Bursa’da yaptığı konuşmada, “Yatay seyirden sonra yıl sonunda beklentilerimize uygun enflasyon düşüşünü yaşayacağız.” dedi. Nureddin Nebati’nin bu sözlerine ekonomi çevrelerinden tepkiler yükseldi.

Ekonomist Atilla Yeşilada, Hazine ve Maliyet Bakanı Nureddin Nebati’nin söz konusu ifadelerini eleştirdi. Berat Albayrak'la da yakınlığı bilinen, Nureddin Nebati’nin de bakanlık koltuğundan ‘gidici’ olduğu yönündeki iddialar bir süredir gündemde yer alıyor.

Nureddin Nebati, ‘enflasyon yıl sonu makul seviyeye düşecek’ açıklamasıyla tepki çekti. Ekonomi yönetime yönelik eleştirileri ile bilinen Atilla Yeşilada, Türkiye’de ortaya çıkan yüzde 61,14’lük yıllık enflasyon rakamını eleştirmişti. 

Atilla Yeşilada, sosyal medya platformu Twitter hesabından Nebati’nin söz konusu ifadelerini paylaşarak, “Çok yazık, çünkü sen göremeyeceksin Nebati Abi.” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap