SON DAKİKA

Haber > Eğitim > KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı?

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı?

15 Eylül 2021 Çarşamba - 12:19

KPSS sonuçları için heyecan giderek artıyor. KPSS oturumlarına giren adaylar sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. Bu yıl lisans oturumları ağustos ayı içerisinde düzenlendi. 2021 KPSS ÖABT, A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi ve Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri oturumları olarak gerçekleşen söz konusu sınavın değerlendirme işlemi sonrası sonuçlar erişime açılacak. Sorgulama işlemi ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yapılacak. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak, açıkl

KPSS sınav sonucu sorgulama ekranı üzerinden açıklanacak olan sınav puanları için geri sayım başladı. ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen 2021 KPSS lisans sınavına ait değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından sonuçları ilan edilecek. Milyonların heyecanla beklediği KPSS sınav sonuçları 16 Eylül 2021 tarihinde ilan edilecek. KPSS sınav sonuçları aday T.C kimlik numarası ile sorgulanacak.

KPSS SONUÇLARI HANGİ GÜN AÇIKLANACAK? 

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ), 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ), 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları 16 Eylül Perşembe günü ilan edilecek. Sınav sonuçları açıklandığı zaman sorgulama işlemini aşağıdaki ekrandan yapabilirsiniz.

KPSS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap