SON DAKİKA

Haber > Eğitim > Diyanetteki öğretmenler de ek ders ücretinden yararlanacak

Diyanetteki öğretmenler de ek ders ücretinden yararlanacak

07 Nisan 2020 Salı - 09:55

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle ara verilen eğitimlerde görevli personelin de ek ders ücretinden yararlandırılması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer  alan kararla, 14/07/2009 tarihli ve 2009/15215 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile  yürürlüğe konulan Diyanet İşleri Başkanlığınca Düzenlenen Eğitim Faaliyetlerinde  Uygulanacak Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'a geçici madde eklendi.

Eklenen geçici maddede şunlar belirtildi:

"Geçici Madde 1- (1) 7'nci maddenin ikinci fıkrasının (b) bendi  kapsamında görev yapmakta olanlar, Kovid-19 salgını nedeniyle kurslara ara  verilen günlerde üzerilerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak  karşılığında ek ders ücretlerinden yararlandırılır.
 
(2) Bu kapsamda ödeme yapılanlar, bir aylık ek ders görevlerini  geçmemek üzere kurslara ara verilen günlerde üzerilerinde bulunan ek ders  görevleri kadar, kendilerine daha sonraki günlerde ek ders görevi verilmesi  halinde bu görevleri ayrıca ücret ödemeksizin yerine getirmekle yükümlüdür. Bu  yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerden birinci fıkra kapsamında yapılan  ödemeler geri tahsil edilir."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap