SON DAKİKA

Haber > Eğitim > Bir aday 4 dakikayla YKS’ye giremedi!

Bir aday 4 dakikayla YKS’ye giremedi!

30 Haziran 2018 Cumartesi - 11:22

İstanbul Üniversitesi’nde YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye girecek olan bir aday, 4 dakika geç kaldığı için sınav binasına alınmadı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) İstanbul Üniversitesi'nde katılacak olan bir aday 4 dakikayla sınavı kaçırdı.

Koşarak ana kampüse giren adayın, bir süre sonra ana kapıdan çıktığı görüldü. İstanbul Üniversitesi'nde öğrenci olduğunu, denemek için tekrar YKS'ye katıldığını belirten aday, İstanbul Üniversitesi'ndeki sınav binasına gittiğinde görevliler tarafından 4 dakika geç kaldığı gerekçesiyle içeri alınmadığını söyledi. Aday, "Hata benim" diyerek kampüsten uzaklaştı.

İKİ DAKİKA GEÇ KALDI, SINAVA GİREMEDİ

YKS adaylarından Yiğitcan Gürcü de, iki dakika geciktiği için sınava giremedi. Bu yıl ilk kez üniversite sınavına katıldığını belirten Gürcü, "Bir-iki dakika gecikmişim almadılar. Koşarak gittim. Kapıları açmaya çalıştım açılmadı. Kaçırdın dediler. Birkaç kişiye sordum artık giremezsin dediler. Çok iyi olmasa da sınava hazırlanmıştım. Evden biraz geç çıkmışız. Bu kadar süreceğini tahmin etmemiştim. Seneye artık" diye konuştu.

ÖSYM, geçen yıldan itibaren bütün sınavlarda '15 dakika kuralı'nı uyguluyor. Adayların sınav binalarına girişi 15 dakika önce durduruluyor. Saat 10.15'te başlayan TYT için de adaylar 10.00'dan itibaren sınav salonlarına alınmadı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap