SON DAKİKA

Haber > Dünya > Yunanistan'da halka Türkiye ile yaşananlar soruldu: Diyalog mu? Savaş mı?

Yunanistan'da halka Türkiye ile yaşananlar soruldu: Diyalog mu? Savaş mı?

08 Eylül 2020 Salı - 12:17

Yunanistan'da ülke halkının büyük çoğunluğu ikili sorunların çözümü için Türkiye ile diyalog kurulmasından yana olduğunu belirtti.

Yunanistan'da Atina merkezli "Ta Nea" gazetesi, Yunan halkının Türkiye ile yaşanan gerginliğe ilişkin yaptığı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını yayımladı.

ÇOĞUNLUK DİYALOG İSTİYOR

Gazetenin Türkiye ile gerginliğin giderilmesi için "diyalog yoluna gidilip gidilmemesi" yönündeki sorusuna, araştırmaya katılanların yüzde 69,8'i "evet, diyaloğa gidilmeli" yanıtını verdi.

CİDDİ BİR OLAY YAŞANABİLİR

Araştırmaya katılanların 63,7'si, Türkiye ile gelecek dönemde "ciddi bir olay yaşanması" ihtimalinin "yüksek veya orta derecede" olduğunu düşünürken, katılımcıların 34,5'i bu ihtimalin "küçük veya hiç olmadığı" yönünde görüş bildirdi.

ASKERİ MÜDAHALE SORUSU

Yunanistan'ın, Türkiye'ye karşı "askeri imkanlarını kullanması gerekip gerekmediği" sorusuna da araştırmaya katılanların yüzde 49,2'i "kullanmalı veya muhtemelen kullanmalı" cevabını verirken, katılımcıların yüzde 47,1'i ise bu soruyu "hayır veya muhtemelen hayır" şeklinde yanıtladı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

yunus
1 yıl önce
Yunanistan 1964 yılından beri hukuk,adalet,barış ,hak ve insan sevgisinden uzak kötülükler peşinden koşuyor. 40-50 yıldır teröre destek vererek bölgenin insanlarının ölümüne neden oluyor. EOKA terörü,ASALA ,ASALA ve PKK terörlerine 40 yıldır destek veriyor. Şimdi ise Yunanistan Ege ve Akdenizde hukuk ve adalet dişi işlerin peşinden koşuyor. Nükleer savaş gemisi ile Akdenizde dolaşıyor. Hukuk,adalet varken savaşla neyi çözeceksin. Putin'ın dediği gibi deniz,hava 'dan sonra karada süngü tak dönemine girilirse Yunanistan silinir. Atina'ya 2 saa
sabri üçüncü
1 yıl önce
Paramız pulumuz olmasada ,bu Yunanlılara öyle bir ders verilmeliki bir daha ağzını açamayacak hale gelmeli.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap