SON DAKİKA

Haber > Dünya > Yunanistan’ın göçmenlere zulmü bitmiyor

Yunanistan’ın göçmenlere zulmü bitmiyor

04 Temmuz 2021 Pazar - 12:54

Yunanistan’da sınırı geçen 60 göçmen çırılçıplak soyularak saatlerce bekletildi. Yunanistan medyası ise göçmenlerin kendilerinin soyunarak elbiselerini bilinmeyen yerlere attıkları ve çıplak olarak polise teslim olduklarını iddia etti.

Batı Trakya'ya Meriç nehrini geçerek Evros (Dedeağaç) ilinin Ormenio Bölgesi'ndeki ormanlık alanda polis tarafından yakalan 60 göçmenin çırılçıplak saatlerce bekletildiği ortaya çıktı. Yunanistan medyası sınırı geçen göçmenlerin elbiselerini kendilerinin çıkartarak ormanlık alana attıklarını belirterek duyurduğu haberde 60 göçmenin çıplak halde bulunduğunu yazdı.

YERE DİZ ÇÖKTÜRÜP ELLERİNİ ENSELERİNDE KENETLETTİLER

Göçmenlerin yayınlanan videolarında ise yere diz çöktürülüp ellerini enselerinde kenetledikleri görüldü. Türkiye'den yasadışı şekilde Meriç'ten Bulgaristan'a ve oradan da Yunanistan'a geçtikleri düşünülen göçmenlerde dayak veya taciz belirtisi görülmezken çıplak olmaları dikkat çekti.

Bölgede her gün sayıları farklı olmaklar birlikte yasadışı göçmen geçişi ve polislerle göçmen tacirleri arasında yaşanan yakalama ve kaçma olayları artarak devam ettiği belirtildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap