SON DAKİKA

Haber > Dünya > Rusya'dan korkutan koronavirüs raporu

Rusya'dan korkutan koronavirüs raporu

30 March 2020 Monday - 15:04

Rusya'da yeni tip koronavirüse yakalanan hastaların yüzde 40'ının 40 yaşından genç olduğu açıklandı. Rusya Sağlık Bakanlığı, virüs nedeniyle şu ana kadar 8 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Dünya üzerinde 500 binden fazla insanda görülen yeni tip koronavirüs salgını (Covid-19), 24 binden fazla insanın ölümüne neden oldu. Şu ana kadar yapılan açıklamalarda uzmanlar gençlerin kronik hastalığı olmadığı sürece çok fazla risk grubunda olmadığını belirtmişti. Ancak arka arkaya İngiltere'de 18 ve 21 yaşındaki iki gencin ölümü kafaları karıştırmaya yetti. Rusya’dan da kritik veriler geldi. Rusya’nın başkenti Moskova yakınlarında dönüştürülen özel koronavirüs karantina hastanesinden her kesimi kaygılandıran bir haber geldi. Hastane Başhekimi Denis Protsenko, durumları ağır olduğu için yapay solunum cihazına bağlanan hastaların yüzde 40’ının 40 yaşından genç olduğunu açıkladı. Böylece virüsün ‘yaşlılarda etkili olduğu’ haberleri de tartışmalara neden oldu.

Hastanenin reanimasyon ünitesinde şu an 17 hastanın bulunduğu bildirildi. Hastaların yaş grubuna göre dağılımı şöyle sıralandı:
Yüzde 46’sı 35 ila 64 yaş arası.
Yüzde 33,5’i 18 ila 34 yaş;
Yüzde 15’i 65 yaşın üzeri.
Yüzde 5,5 - çocuklar.

Uzmanlar bu istatistiklerin, hastalığa her yaş grubunda insanın yakalanma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterdiğini vurguluyor.

RUSYA SAĞLIK BAKANLIĞI: 32 HASTA YOĞUN BAKIMDA

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakaları hızla yükselirken, Rusya Sağlık Bakanlığı'ndan ülkedeki koronavirüs vakalarına ilişkin açıklama geldi. Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, ülkede koronavirüs (Covid-19) tespit edilen 1534 kişiden 32’sinin yoğun bakımda olduğunu açıkladı. Murashko, ülkede 78 bin yatağın koronavirüslü hastalar için hazır bulunduğunu belirtirken şu anda ülkede bulunan 1534 koronavirüslü hastadan 32’sinin durumunun ciddi olduğunu ve yoğun bakımda olduğunu belirtti.Öte yandan Rusya’da koronavirüs nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap