SON DAKİKA

Haber > Dünya > Peygamber Efendimize hakaret etmişti! O öğretmen göreve geri dönecek

Peygamber Efendimize hakaret etmişti! O öğretmen göreve geri dönecek

27 Mayıs 2021 Perşembe - 10:17

İngiltere'de bir öğretmen derste Peygamber Efendimize hakaret içerikli karikatür göstermişti. Hakkında soruşturma tamamlanan öğretmen, göreve geri döneceği açıklandı.

Sözde mizah dergisi olan Fransız Charlie Hebdo'nun Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e yönelik karikatürleri  İngiltere'de bir lisedeki derste öğretmen tarafından gösterilmişti. Peygamber Efendimiz yönelik hakaret içeren karikatürleri göstermesinin ardından hakkında soruşturma başlatılan ve açığa alınan öğretmenin görevine dönebileceği açıklandı.

GÖREVE GERİ DÖNECEK

İngiltere'nin kuzeyindeki Yorkshire'da bulunan Batley Okulu’nda bir öğretmenin din bilgisi dersinde hakaret içerikli karikatürleri göstermesiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Soruşturmada öğretmenin karikatürleri birden fazla gösterdiği ancak suç işleme niyetinde olmadığı sonucuna varıldı.

ÖĞRETMENİN NİYETİ SUÇ İŞLEMEK DEĞİLMİŞ! 

Öğretmenin, "dini değerlere küfrün" ne olduğu hakkında bir tartışma başlatmak için "görüntüyü kullanmanın eğitici bir amacı ve faydası olduğuna gerçekten inandığı" savunuldu.

Liseden yapılan açıklamada, "Bulgular açık, ilgili öğretmen kaynağı suç amacıyla kullanmadı ancak ders konusu başka yöntemlerle etkili bir şekilde anlatılabilirdi." denildi.

Bu kapsamda "açığa alma cezasının artık kaldırılabileceği" duyurulurken, bundan sonra karikatürlerin kullanılmayacağı da ifade edildi.

GÖSTERİ DÜZENLENMİŞTİ

25 Mart'ta yaşanan olayda, bir öğretmenin din bilgisi dersinde İslam peygamberi Hz. Muhammed'e yönelik karikatürleri göstermesinin ardından veliler okul önünde protesto gösterisi düzenlemişti.

Okul, göstericilerin istifa etmesini istediği öğretmeni açığa almıştı.

Okul Müdürü Gary Kibble, velilere gönderdiği e-postada derste kullanılan "uygunsuz kaynak" için özür dilemişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap