SON DAKİKA

Haber > Dünya > Macron ve Merkel'den flaş Türkiye açıklaması!

Macron ve Merkel'den flaş Türkiye açıklaması!

11 Aralık 2020 Cuma - 13:54

AB Liderler Zirvesi sonrası konuşan Almanya Başbakanı Merkel, "AB Yüksek Temsilcisi'nden Türkiye ile işbirliğimiz hakkında rapor hazırlamasını istedik." açıklamasında bulundu. Merkel, "Türkiye'ye silah ihracatları NATO bağlamında tartışılmalı." dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise "AB Türkiye ile diyaloğa açık. Türkiye'ye yeni yaptırımlar AB'nin kendi yörüngesinde istikrarı bozacak eylemleri artık kabul etmeyeceğini gösterecek" ifadelerini kullandı.

Merkel'in açıklamaları şöyle:

Türkiye'ye silah ihracatları NATO bağlamında tartışılmalı.

AB Yüksek temsilcisinden bir sonraki zirveye kadar Türkiye ile iş birliğimiz konusunda bir rapor hazırlanmasını istedik.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

deniz
1 yıl önce
Fransa ve Almanya Türkiye'nin 40 yıllık terör mücadelesinde bir kuruş katkınız olmadı. Tröre destek verdiniz. 40 yıldın akan kanın durdurulmasına değil, teröre destek verdiniz. Türkiye 40 yıldır bölgede,yetimi,yaralı çocuk,kadın,yaşlı 5 milyon insanı bakıyor..Yunanistan göçmenleri lastik botlarla batırıp boğuyr. Yunanistan,insanlığını kaybetmiştir. Eski Yunan şehirleri SOde ve Gomeri gibi suların altında kalacaktır.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap