SON DAKİKA

Haber > Dünya > İtalya'da 'korona' sessizliği

İtalya'da 'korona' sessizliği

17 March 2020 Tuesday - 15:20

Koronavirüs salgının Avrupa'da en çok etkilediği ülke olan İtalya'da, karantina sebebiyle tarihi ve turistlik mekanların sessizliği dikkat çekti. Ülkede son açıklanan bilgilere göre, koronavirüs tespit edilen vaka sayısı 27 bin 980’e, can kayıpları ise 2 bin 158’e yükseldi.

İtalya’da koronavirüs salgını nedeniyle ülkenin karantina altına alınması tarihi ve turistik mekanların boş kalmasına neden oldu.

Koronavirüs vakalarının 27 bin 980’e, can kayıplarının ise 2 bin 158'e yükseldiği İtalya’da tüm ülke günlerdir karantina altında. İtalya halkı karantina nedeniyle evlerinden çıkamazken, bir çok turistik bölge de ıssız kaldı.

Başkent Roma'daki en turistik mekanlardan biri olan ve her yıl milyonlarca turistin bozuk para atıp dilek tuttuğu Aşk Çeşmesi’nden (Trevi Çeşmesi) Navona Meydanı’na kadar bir çok turistik noktada sokaklar sessizliğe gömüldü.

Katolik Hristiyanlığın merkezi Vatikan'da da koronavirüs nedeniyle önlemlerin arttırılırken meydanlarında kimse kalmadı. Katoliklerin Ruhani Lideri Papa Francis, karantina nedeniyle boş kalan Aziz Petrus Meydanı'nda, geleneksel kutsama ayinini gerçekleştirdi.

Korona salgınında Çin dışında en çok can kaybının yaşandığı İtalya’nın en turistik kentlerinden Milano’nun alışveriş caddeleri ile kanallar şehri Venedik’te de aynı manzaralar görüldü.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap