SON DAKİKA

Haber > Dünya > İran’da Covid-19 kaynaklı ölümlerde rekor

İran’da Covid-19 kaynaklı ölümlerde rekor

02 Kasım 2020 Pazartesi - 14:35

İran'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 440 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Son sayılarla birlikte ülkede salgın başlangıcından bu yana en yüksek can kaybı kayıtlara geçti.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, ülkedeki yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik son istatistikleri paylaştı. Son 24 saatte, 8 bin 289 kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığını belirten Lari, 440 kişinin de hayatını kaybettiğini ifade etti. Lari, son verilerle birlikte ülkede tespit edilen toplam vaka sayısının 628 bin 780'e, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 35 bin 738'e ulaştığını açıkladı.
Son verilerle salgın başlangıcından bu yana en yüksek ölü sayısı olduğunu sözlerine ekleyen Sözcü Lari, Tahran, İsfahan, Kum, Doğu Azerbaycan, Güney Horasan, Semnan, Gazvin, Loristan, Erdebil, Huzistan, Kirmanşah, Kohgiluye ve Buyer Ahmed, Gilan, Buşehr, Zencan, İlam, Rezevi Horasan, Mazenderan, Çaharmahal ve Bahtiyari, Elburz, Batı Azerbaycan, Merkezi, Kirman, Kuzey Horasan, Hamedan, Yezd ve Kürdistan eyaletlerinin kırmızı bölgeler olduğunu belirtti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap