SON DAKİKA

Haber > Dünya > İnsandan insana bulaşan yeni virüs tespit edildi

İnsandan insana bulaşan yeni virüs tespit edildi

17 November 2020 Tuesday - 09:54

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Bolivya'da Ebola gibi ateşe neden olan virüs ailesinden birinin, insandan insana bulaştığını tespit etti.

The Guardian'da yer alan habere göre, araştırma yapan bilim insanları, iki hastanın 2019'da virüsü Bolivya'nın başkenti La Paz'da üç tane sağlık çalışanına bulaştırdığını ortaya koydu. Tespit edilen virüsün en son 2004'te yine Bolivya'da kayıtlara geçtiği görüldü.

Nadir görülen virüsün fareler yoluyla insanlara geçtiği düşünürken söz konusu virüsün Covid-19'dan farkı ise vücut içi sıvılar üzerinden taşınması. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'den epidemolojist Caitlin Cossaboom, nadir görülen virüsün ağır ateş, vücut ağrısı, kanama, kusma, kaşıntı ve göz arkasında ağrıya neden olduğunu belirtti. Araştırmacılar bulguların önemli olduğunu, çünkü insandan insana bulaşan virüsün salgın tehlikesi olduğu yönünde uyarı yaptılar.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap