SON DAKİKA
SON DAKİKA


Altyapıda istikrar aranıyor
13.06.2024

Başarı için altyapıda istikrar olmalı. Ne zaman altyapıdan oyuncu çıkıyor, Trabzonspor o dönem başarılı oluyor. 20 yılda 10 hoca değişikliği yapılan altyapıda istikrar yok desek yeridir. Manchester United’ın hocası Alex Ferguson 82 yaşında ve hala görevde. Demek ki aynı hoca ve ekiple yola devam etmek lazım. 2010 yılından beri altyapıdan oyuncu çıkmıyor. En son Uğurcan Çakır, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür çıktı. Bunlardan sonra oyuncu çıkmadı. İş başına gelen scout ekipleri hep verimsiz oldu. Altyapıda tarama ekibi sistemli olarak iş başında olmalı. Herkesten de scout ekibi olmaz. Önüne geleni scout yapmasınlar. O yüzden altyapıdan oyuncu çıkmıyor. İstikrarsızlık ekonomik anlamda kulübü de sıkıntıya sokuyor.

En son yapılan anlaşmaya göre altyapının başına getirilen Güngör Şahinkaya, Trabzonspor Kulübü Başkanı ve yeğeni Ertuğrul Doğan ile imzaları attılar. İhsan Derelioğlu’nu yardımcı hoca olarak iş başına getirdiler. İnşallah kulüp için hayırlı olur. Sürekli hoca değişmemeli. İhsan doğru bir karardı. Divan Kurulu da buna destek verdi. Şahinkaya ve Derelioğlu’nu kutlarız. Bu gibi Trabzonluların görevde olmasını destekliyorum.

Bu arada Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ve Akyazı Spor Kompleksi halka açılmalı. Buralarda kulübe gelir getirecek çarşı veya iş yerleri yapılmalı. Bunun turizme de katkısı olacağına inanıyorum. Ekonomik anlamda da yeni projeler yapılmalı. Ekonomik anlamda devasa kulüplerle yarışan, lige renk katan, büyük camia ve taraftara sahip küçük şehrin büyük takımı Trabzonspor, her engele baş koyan onurlu camianın adıdır. 

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap