SON DAKİKA
SON DAKİKA


Yanlış coğrafyadasınız
2.05.2024

Hayat, bir nehir gibi sürekli akar.

Bu akışın yönü sebeplerden sonuçlara doğrudur.

Sonuçlar, kendilerinden sonra ortaya çıkacak yeni sonuçlara sebep oluşturarak kendi rollerini oynar ve çekilirler. Hiçbir şey durağan değildir, geri döndürülemez nitelikte sürekli bir akış söz konusudur.

Tıpkı bir nehir gibi…

Türkiye ile ilgili olayları anlayabilmek, doğru değerlendirmek, sağlam öngörülerde bulunmak için, bu akışın bilincinde olunmak gerekir.

Ülkesinin tarihini ve insanını iyi tanıyıp, olayların sebebini anlayabilen kişiler “ehliyet sahibi” insanlardır.

Ehliyet sahibi olmadığı halde ileri geri konuşanlar hele durumuna, cehaletine bakmadan ülke yönetimine talip olanlar ya yaşadıkları çağı ya da yaşadıkları coğrafyayı şaşırmış olanlardır.

Hayat, sözünü ettiğimiz işleyişin farkında olan her kuşağın önüne engin tecrübeler yığar. Bu tecrübe yığınına “Kültür” diyoruz.

Kültürümüz Türk Milletinin yaşadığı bütün tecrübelerin özü ve özetidir!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Milletine armağan ettiği “Çağdaş ve Modern” bir devlettir.

21’inci yüzyılda bu ülkeye bir orta çağ rejimini dayatmaya kalkanlar, kişi hak ve özgürlüklerini tanımayan, kadın erkek eşitliğini “Yaradılışa Ters” olarak gören zavallılar, kendilerini orta çağ’da, yaşadıkları coğrafyayı da Arap ülkeleri ile karıştırmış olanlardır.

Türk Tarihi; Zalimlere-hainlere-milletini soyanlara-düşmanla iş birliği yapanlara-insanlarımızı Allah ile aldatmaya kalkanlara-din bezirganı soytarılara karşı verilmiş, çok sayıda mücadele ile doludur.

Hiçbir güç, Türk Milletini çağdaşlık ve bilim yolundan ayıramaz.

Herkesi şunu çok net anlaması gerek!

Demokrasi, hava gibi su gibi bir ihtiyaçtır. Demokrasiyi ve geleceğimizi ilgilendiren her konuda uyanık ve katılımcı olmamız şarttır.

Cumhuriyet değerlerine karşı olduğunu açıkça söyleyen bir iktidara karşı sürekli hassas olmaz isek, hepimiz çok acı çekeriz!

Türk Milletine, “Yeni Sivil Anayasa” yalanıyla içeriği tuzaklarla dolu bir Anayasa

dayatmaya çalışanlar şu sorulara yanıt vermek zorundadır!

-Mevcut Anayasanın hangi maddesi, “Hukuk Devleti” olmamıza engeldir?

-Hangi madde, ekonomik olarak batmamıza sebep olmuştur?

-Hangi madde, kendi vatanımızda bizleri 2. Sınıf vatandaş yapar?

-Hangi madde, vatanımızın bölünmesine izin veriyor?

“Zarfa değil, mazrufa bakmak lazım” diye bir deyişimiz var. Yani gösterişe değil, içeriğe bakmak gerek. Hazırlanan Anayasa taslağında, öyle açık ihanetler var ki!

Demokrasi, 7 gün 24 saat korunması, güçlendirilmesi gereken bir sistemdir.

Atatürk Cumhuriyeti bir çerçevedir. Bu çerçevenin içine, demokratik standartları yüksek bir demokrasi tablosu oturttuğumuz zaman, çağdaş ülkeler seviyesine erişmiş olabiliriz…

Sağlık ve başarı dileklerimle

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap