SON DAKİKA
SON DAKİKA


Türkiye ittifakı
3.04.2024

Sayın Kılıçdaroğlu ile karşılıklı görüşmelerde ve yazılarımda kendisine şunu anlatmaya çalışmıştım; “Kemal Bey, Bırakın şu ‘Altılı İttifakı’, bunların halkta karşılığı yok. Halkımız AKP’den bıkmış, siz AKP’de Başbakanlık-Genel Başkanlık-Ekonomiden Sorumlu Bakanlık yapmış ve Türk Milletinin  başına dert açmış AKP Larvaları ile çalıştınız! Türk Milleti “Sığınmacılardan nefret etmiş, siz 13 Milyon sığınmacıyı ülkeye sokan adam ile ittifak yaptınız!

Türk Milleti boğazına kadar borca batırılmış, siz milleti borca sokan İngiliz Tefecilerinin elemanını ittifak ortağı yapıtınız!

Bırakım bunları, yüzünüzü Türk Milletine dönün.

HDP/DEM dahil atın sırtınızdan bunları! Bunların topunun alacağı oy %10 bile değildir. Ayrıca getirdiklerinden fazlasını götürürler.

Türk Milletinin hassasiyetlerine ve üslubunuza çok dikkat edin.

Tam Türk Milleti ile aranızı ısıtıyorsunuz, Milletvekillerinizden biri, “Atatürk’e

“Dersim Katliamcısı” diyor. Bu geçiyor, vatan haini “Şeyh Said” veya “Seyit Rıza’yı” sahipleniyorsunuz! Yeni seçildiğinde Özgür Özel de aynı sizin gibi yalpalamıştı. Siz hiç Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu’ndan bu sözleri duydunuz mu? Duymadığınız için, ikisi de CHP kökenli olmadıkları halde hem CHP tabanı hem de  Türk Milleti ikisini de sevdi!

Yeni CHP Yönetiminin de yüzünü tamamen Türk Milletine döndüğünü söylemek henüz mümkün değil. Kuruluş değerlerine dönüp, Türk Milletinin

gerçek “Sosyal Demokrat” Partisi olması zaman alacak.

Türk Demokrasisinin, Laik Cumhuriyetin ve Hukuk Devletinin yaşayabilmesi için, bizler yani DOĞRU Partinin deneyimli siyaset adamları olarak yol göstermeye devam edeceğiz. Zorlansak da devam edeceğiz…

Önümüzdeki günlerde bu seçimi değerlendirmeye çalışacağız.

Önce, AKP-MHP-İYİ-Gelecek-Deva-Saadet-Zafer-Memleket Parti Genel Başkanlarının değerlendirmelerini dinleyelim, gerekirse analiz ederiz.

Bazı “Siyaset Bilimcileri” seçim zaferini, bu kez CHP’nin seçim güvenliği için aldığı tedbirlere bağladılar.

Gerçek şudur;

Türkiye Genelinde seçilecek Belediye Meclis Üyesi sayısı 21.001’dir.

18.082 kişi de Yedek Aday olarak seçilir.

Bu durumda sadece bir partiden 39.083 kişi ADAY OLMAKTADIR.

Seçime katılan 5 partiden doğal olarak 200 bin aday, aynı zamanda Sandık Görevlisi kadrosu ortaya çıkmış oluyor. Yerel Seçimlerde bu kolaylık işin doğasında vardır. Genel Seçimlerde “Sandık Güvenliği” zordur ama bundan böyle bu zor iş DOĞRU Partililerin işidir. Çünkü biz bu işi  iyi biliriz!

Yazıyı, deneyimli büyükleri olarak Sayın Özel, Sayın Yavaş, Sayın İmamoğlu’na bir çağrı yaparak bağlayalım!

Sizleri birbirinize düşürmek isteyecek çok sayıda kişi ya da kuruluş olacaktır.

CHP’ye ve demokrasiye zarar verecek en önemli şey partide “Patronaj” kavgası varmış havasını yaymaktır. Buna fırsat verilmemesi şarttır.

Bir de mütevazi olmak şarttır. Hem Türkiye İttifakı kurduk deyip, hem tüm oyları CHP oyları saymak demek olan “Cam Tavanı Deldik” gibi laflar etmeyin. Özellikle Merkez Sağ oyların yarısı sandığa gitmeyerek AKP’ye oy vermediler. Diğer yarısı ise, bizlerin iknası sonucu CHP Adaylarına oy verdiler!

Başta Sayın Genel Başkan ve Belediye Başkanlarımıza bu tuzağı işaret eder, dikkatlerine sunar, başarılar dileriz…

Sağlık ve başarı dileklerimle

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap