SON DAKİKA
SON DAKİKA


Siyasetin görevi bütünleştirmektir
26.03.2024

 “Önce bir olayı açıkça anlatmamız gerek. DOĞRU Parti olarak bizler, siyasi nezaket gereği hiçbir partinin içişlerine karışmayız. Fakat CHP’yi kurumsal bir parti olarak önemsiyoruz.

Fakat, CHP’nin son iki genel başkanı da, bizler gibi Kemalistlerle işbirliği yapacaklarına ya AKP larvalarına ya da Kandil’den emir alan Bölücü-Kürtçülere, ya istihbaratçı artıklarına veya ümmetçi yobazlara gönül verdiler! Bu tutum, ülkeyi AKP’den, ümmet olmaktan, parçalanmaktan kurtarma çalışmamıza engel oluyor.

Garip olan şudur: CHP üst yönetimi, CHP tabanını dinlemiyor ve anlayamıyor! Cumhuriyete sahip çıkmak isteyen her partinin ilk işi, ülkeyi AKP’den kurtarmak olmalıdır. Kimseye öğüt vermek haddimiz değildir. Ama konu vatansa deneyimlerimizi kamuoyu önünde muhataplarımıza aktarmak da bir vatan görevidir…

“Çatal Kazık Yere Batmaz” deyişi, bir yerde birden çok kişinin söz sahibi olduğu yerde iş yürümez, orada kargaşa, kaos olur demektir.

Siyasette bu sözün karşılığı “İktidar sorumluluğu paylaşılmaz” deyişidir.

CHP’de genel görünüm şudur:

Özgür Özel Genel Başkan, Ekrem İmamoğlu Lider, Kemal Kılıçdaroğlu Patron!

Kılıçdaroğlu taraftarları oy vermezlerse, İstanbul’da seçim nasıl kazanılacak?

Eski Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, birer genel merkez gibi hem Ankara’da hem de İstanbul’da iki ofis açması da çok yanlıştır. Yakışanı, Kemal Bey’in aktif siyaseti bırakıp, köşesine çekilmesidir. Kemal Bey bu öğütlerimizi dinler mi? Dinlemez!

Kemal Bey’in tekrar kongre hesapları yapması ve tahriklere kapılarak genel başkan seçimleri için çalışması hem kendisini hem de partisini sıkıntıya sokar…

Gelişmiş demokrasilerde, siyaset dönemsel olarak yapılır. Kişi gelir, görevini yapar ve esas işine döner. Ama bizde nerdeyse ömürlük yapılıyor. TBMM’deki partilere bakıyoruz, ülkeyi düşünen yok!

Ülkemizi sanki kamplara ayırmışlar!

Sanki her Kürt kökenli vatandaşımız HDP’li olmak zorunda!

Sanki her inançlı Müslüman AKP’li olmak zorunda,

Sanki her Atatürkçü CHP’li olmak zorunda,

Sanki her Türk milliyetçisi MHP’li olmak zorunda…

Çapsız siyasetçiler, Türk milletinin gönlüne sevgi-saygıyla girmesini beceremeyenler, Türk milletini bölerek, insanı insana kırdırarak, koltuklarında biraz daha oturmak uğruna kötülüklerine devam ediyor.

Aziz Türk milleti;

Siyasetin görevi bölmek değil, bütünleştirmektir.

Bunun yolu da, ülkemizdeki demokratik rejimin standartlarını, Avrupa’nın üzerine çıkartmaktır. Bunu başardığımızda “şer odaklarının” ellerindeki kozların çoğu yok olacak ve ülkemize huzur gelecektir!

DOĞRU Parti’nin inancı ve hedefi tüm vatandaşlarımızı, demokratik özgürlük ve zenginlikle kucaklamaktır.

Başta Siyasi Partiler olmak üzere, bilmeyenlere “Birlikte Yaşamanın Güzelliğini” anlatmaya devam edeceğiz. Esas olan PARTİ değil, TÜRK VATANIDIR.

Ne demiş Koca Yunus: Bölünürsek YOK oluruz. Bölüşürsek TOK ve ÇOK oluruz.

Sağlık ve başarı dileklerimle…

 

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap