SON DAKİKA
SON DAKİKA


Doğru duruş şart
20.04.2024

Siyasetçileri ve idarecileri, toplumu etkileyecek olaylar karşısında verecekleri kararlarla, takınacakları tavırla değerlendirmek doğru olur.

Bir siyasetçinin veya idarecinin “Devlet Adamı” olup olmadığı böyle zamanlarda belli olur. İkisinde de aranan “Doğru Duruştur!”

Örnekleyelim;

Sivas katliamı, tarihimize “İnsanlık Ayıbı ve Kara Leke” olarak geçecektir.

Vahşetin ertesi günü Rahmetli Erdal İnönü Başkanlığında Sivas’ta idik.

Sivas Valisine şunu sordum;

R.S ;“Sivas’ta Öğle Namazı saat kaçta kılınır?”

Vali Bey; 12,45-13.00 arası, efendim!

R.S; Madımak Otelinde, insanların yakılmasıyla sonuçlanan olay kaçta başladı?

Vali Bey; Meydanda toplanmalar ve olaylar 16,30-17.00 arası gerçekleşti!

R.S; Peki Vali Bey. Sağlıklı düşünmeyi kaybetmiş toplumun hedefindeki insanları, gerekirse zorla, bir araca bindirip, Sivas dışına veya Askeri Alay’a neden göndermediniz?

Vali Bey, iki gündür yaşadığı stres sonucu fenalaştı!

Görevli Vali veya Alay Komutanı veya İl Emniyet Müdürü inisiyatif alıp, o zavallı insanları uzaklaştırabilselerdi, bu kara leke anlımıza yazılmayacaktı!

Siyasetçilerde ve İdarecilerde “Liyakat ve Deneyimin” şart olduğunu böyle acı olaylarda anlıyoruz!

Sayın İmamoğlu, yerli-yabancı basın tarafından “Devlet Adamı” ve “Geleceğin Cumhurbaşkanı” olarak sunuluyor. İnşallah başarılı olur ve Türk milleti bir “Devlet Adamı” kazanır. Kendisinden beklentimiz çok! Aktaracağımız olaydaki tavrı, hepimize yol gösterecektir;

Yerel seçim konuşması sırasında dönemin CHP Grup Başkan Vekili ve Afyon Milletvekili Burcu Köksal (Şu an Büyükşehir Başkanı) şunları söyledi; “Seçildiğimde Afyon Belediyesinin kapıları, DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacaktır.”

Genel Başkan Özel, dil sürçmesi olduğunu açıkladı.

İmamoğlu, şunları söyledi; “Burcu Köksal, ya kendine başka bir iş bulacak, ya da başka bir parti bulacak!”

İmamoğlu’nun, Parti kural ve kurullarını, Genel Başkanı aşarak ‘yetkisi’ olmadan bunları söylemesi, DEM Parti mensuplarından kendisine gelecek oyların bir sözle tehlikeye düşmesi telaşından olsa gerek!

DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Başkanı; “Kürtçe tabela kullanacak esnafa vergi indiriminde” bulunacaklarını söyledi. Bu tavır, Anayasamızın  73. Maddesinin ihlali sonucunu doğurur.

Mardin DEM Partili Belediye Başkanı da, Belediye Meclis açılışında, “İstiklal Marşımızın” okunmasını, DEM’lilere oylatarak RETTETTİRDİ.

Eğer bir ülkede, o ülkenin “istiklal Marşının” okunup okunmaması, Belediye Meclis kararıyla oylanıyorsa,  Anayasamızın değiştirilemez hükümlerinden olan 3. Maddesi YOK DEMEKTİR.

Bizler, DOĞRU Partililer olarak bu saygısızlığa karşı çıkıyoruz, soruşturma açılmasını istiyoruz ve talebimizin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Aynı hassasiyeti Sayın İmamoğlu’ndan bekliyoruz.

Burcu Köksal’a gösterdiği tepkiyi, DEM Partililere de göstermelidir.

T.C Devletinin Egemenlik hakkına yapılan bu saldırıda kimse tarafsız veya sessiz kalamaz. Ya Atatürk İlke ve Devrimlerinden yana olacaksınız, ya da

İstiklal Marşımızı okutmayanlardan yana!

Açıklamanızı bekliyoruz Sayın İmamoğlu!

Sağlık ve başarı dileklerimle…

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap