SON DAKİKA
SON DAKİKA


Devletin polislerini uşak yaptılar!
11.05.2024

“İçişleri Bakanı Sn. Ali Yerlikaya, lütfen Türk Milletine açıklayın”

Devletin aslan gibi evlatları eski-yeni Milletvekillerinin çoğu tarafından şoför-çanta taşıyıcısı-uşak gibi kullanılıyor. Kişilere “Koruma olarak” Polis verilmesi elbette ki bir yasaya göre yapılır. Ama, 22 yıldır, Anayasaya-Yasalara uymak değil uymamak moda oldu!

Ülkenin Cumhurbaşkanı, Yargıtay’ı, Yüksek Seçim Kurulu, Bakanları, Mahkemeleri, Anayasa Mahkemesi Kararlarına uymuyor ve bunu bir güç gösterisi olarak topluma dayatıyorlarsa, bu vatanda he huzuru sağlayabiliriz ne de bütünlüğümüzü!

Size iki örnek vereceğim. Yalnız bilinmesini isterim ki, ne ben ne ailem, gerek görev süresinde, gerekse görev sonrası, devletin hiçbir tesisinde kalmadık.

Bakanlık Makam Otosu hariç, devletin hiçbir arabasını kullanmadık. Şu an en fazla tehdit alan Genel Başkan olduğumuz halde, Bakanlık görevim dışında hiç koruma kullanmadım. Böyle biline…

Doğru Partinin 5 katlı Genel Merkez Binası, Çankaya Cemal Nadir Sokak No 20’dedir. Ankara Valiliğine yaptığımız başvuruda, Genel Merkez Binasının koruması için bir Polis Noktası kurulmasını talep ettik! Talebimiz reddedildi!

Hemen bitişiğimizdeki binada AKP Eski Milletvekili Mücahit Aslan’ın iş yeri var. Orası da 5 katlı. Binanın önünde her zaman birkaç Polis bekler. Yeri gelir “Jammer Sinyal Kesici” Araçlar bulunur!

Düşünebiliyor musunuz? 51 ilde teşkilatlanmış, yakında 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlayacak bir siyasi partiye tek koruma yok, AKP Eski Milletvekilinin iş yerine bir sürü Polis, araç! Geçen hafta Adnan Menderes Havaalanındayım. AKP İzmir Eski Milletvekili (N.N) yanında koruması Polisle geldi!

Koruma, Beyefendinin sigara paketini ve çakmağını da taşıyormuş. MV, Korumadan bir sigara ve çakmak istedi ve sigara salonuna gitti!

O gencecik Polis için öyle üzüldüm ki! Bence o vatan evladının ayak tırnağı bile o görgüsüzden daha kıymetlidir.

Kişilerle işim olmaz. Fakat devletimizi ve kurumlarımızı rezil eden kamu görevlilerinden mutlaka hesap soracağız.

Aziz Türk Milleti;

Toplumun büyük bir kısmı, açlıkla, yoklukla boğuşurken, devletin adamını-arabasını-benzinini kullanan o kadar çok eski Bakan, AKP Genel Başkan Yardımcısı, eski-yeni Milletvekili var ki, sayısını duysanız şaşırırsınız!

İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan zat, Türk Milletinin hazinesini kullanan bu Beylerin ve Kadınların isimlerini açıklama cesaretiniz var mı?

Şunu iyi bilin ki, bunların hesabı sizin defterinize yazılıyor…

Sağlık ve başarı dileklerimle

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap