SON DAKİKA
SON DAKİKA


Bayram mektubu
21.03.2024

Fadime Nine her bayram öncesi Erdoğan’a mektup yazar ve onu çok sever.

Bu bayram, 20 gün önce yazmış. Bana “Serdar Bey oğlum; ben bundan da kendimden de umudu kestim. Galiba ikimizin göreceği son bayram olacak bu.

Mektubu sana gönderiyorum. Sen iletiver gari. Hadi gözlerinden öperim.

Kaderde bu günleri görmek de varmış. Derdim şu; Ben ötede Kemal Paşamın yüzüne nasıl bakacağım be evlat? Bir akıl versen!

“Ben Denizli’den Fadime Deyzen!

Torunuma yazdırdığım ilk namenin üzerinden yıllar geçti be!

Ne aradın ne sordun! İnsan deyzesini hiç arayıp sorma mı? Gerçi senin başın bu aralar iyice sıkıntıda amma, bi tilifon da mı edemedin!

Abooovv, sen ne olmuşsun öyle! İlk Başbakan olduğunda bana verdiğin resme bakıyon, bir de şimdiki haline bakıyon, sen iyice göçmüşsün! Yazık sana. Saçlar kalmamış, biliisin seni severim. Emme işler iyi değel! Bizim buralarda ahali senden iyicene soğumuş! Nele neler diyola, bi duysan sen de şaşarsın!

Bak Tayyip, bu diyecekelerim aramızda kalsın. Ben etrafımda gördüklerimi sana diyeyim;

Sen işbaşına geldin geleli, köyde herkes borçlu! Köyün erkeklerinin yarısı sayende icralık olup, yirmişer gün hapis yattıla!

Köyü bi görcen, aynen filim gibi! Sarı taksi harman yerinden göründü mü, kaçan kaçana! Tilki görmüş tavukla gibi adamların her biri bi yana dağılıyo! İcra memurları geliyomuş! Gülmekten ölüyom gari…

Sen geldiğinde yani 22 sene evveli, ekmeğin kilosu 1 kayme (lira) idi. Şimdi tam tamına 40 kayme oldu! 13 sene evvel köylü mazota 1 kayme 10 kuruş verir idi, şimdi mazot 42 kaymeye

çıkıverdi. Etin yüzünü de tadını da unuttuk gari. Taa kurbandan kurbana et yiyoz.

Gübre- ilaç desen, onlarda aynı! Hepsi iyi hoş da, köylü milletinin sattığı malların fiyatları hep yerinde saydı be! Artık kimse ekmeyo! Ekip de zarar etçeme, hiç ekmeyeyim diyola! Ahali bölük bölük böyük şehirlere iş bakmaya gidiyo! Gelinlerin gözleri yaşlı…

Bak benim bahtı kara yavrıım. Ben senin durumunu heç beğenmiyom. Kendine mukayyit ol!

Yavrıım, bi dahaki bayramı görür müyüz, bilemeyon. Ben iyice kocadım, senin de benden farkın kalmamış.

Boş ver gari, ettiğin keyifler, sürdüğün sefalar yanına kâr kalıvesin. Hadi bana eyvallah.

Sağlık ve başarı dileklerimle…

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap