SON DAKİKA
SON DAKİKA
Her belediye kendi bacağından asılır!
6/22/2019

Yerel yönetimlerin; “Belediyelerin” kendilerini merkez siyasetin dışında tutma çabaları doğru bir harekettir.


Belediyelerin destek almış almamış, bütün kent insanına aynı mesafede içinde olmak, aynı hizmeti götürmek ve kent rantını eşit paylaştırmak gibi önemli bir sorumluluğu vardır. Hizmetlerinde ki tarafsızlığı ve “bütün vatandaşları” kucaklayıcı tavrı ile değerlendirilip, takdir toplayan belediyeler örnekleriyle mevcut. Dolayısıyla belediye başkanlarının kadrolarını oluştururken de, işin ehli insanlara ulaşması, bu ilkelere sahip olan insanlarla çalışıyor olması çok önemlidir.


Sadece başkanın tarafsızlığı yetmez, birlikte çalışacağı insanları da liyakat ve tarafsızlık sistemine göre belirlemesi gerekir. Yarın bir başarısızlık söz konusu olduğunda, her koyunun kendi bacağından asılacağı, unutulmasın.

 

 Hiçbir belediye yoktur ki, siyasetin hırs ve rant beklentisiyle karşı karşıya kalmasın.


Elbette! Başkandan, tarafı olduğu siyasi partinin beklentilerini yerine getirmesi, parti referansı ile (işin ehli olmayan) bazı insanlarla  çalışması istenecektir.


Belediye başkanlarının becerileri işte burada başlıyor; bu süreci; belediyenin siyasi yapısı ile belediyenin idari yapısını bir bütün içinde iyi yönetebilmesi.Yerel yönetimlerde marka belediyelere ihtiyacımız var. Sadece kent halkının değil, bütün Türkiye’nin de gıpta ile bakacağı...

 

Bu da “HER DURUMDA KAZANMAK” için, her yolu mubah sayanlara dikkat etmeniz adına;

 

Yahudi asıllı bir Rus, İsrail'e göçme iznini alır.

Çıkışta, Ruslar bagajını denetlerken elbiselerin arasında Lenin'in büstünü bulurlar...

- Bu nedir?

Yahudi:

- "Bu nedir?" sorusu yanlıştır yoldaş! "Bu kimdir?" demeniz gerekirdi! Bu Lenin'dir, sosyalizmin temellerini atan, Rus halkına iyilikler getirendir. Ben de bunu bereketli günlerin anısı diye yanıma aldım... Etkilenmiştir Rus görevli: - Tamam, geçebilirsiniz!

Tel Aviv havaalanında gümrük memuru büstü görür ve sorar:  Bu nedir?

Yahudi:

- "Bu nedir?" sorusu yanlıştır Paşam! "Bu kimdir?" demeniz gerekirdi!

Bu Lenin'dir. Bu deli cani yüzünden Rusya'yı terk etmek zorunda kaldım! Yanıma aldım ki, her gün ona bakıp bakıp lanet okuyayım! Etkilenmiştir İsrailli görevli:

- Tamam, geçebilirsiniz!

Adam evine gelir, büstü büfenin üstüne koyar, gelişi nedeniyle de akrabalarına davet verir.

Yeğenlerden biri sorar: "Bu kimdir?"

Yahudi:

- "Bu kimdir?" sorusu yanlıştır kuzum! "Bu nedir?" demen gerekirdi! Bu, on kilogram, yirmi dört ayar altın, vergisiz, gümrüksüz, üstelik KDV'siz!!!

...


UNUTMAYIN, siyasetin hizmet sınavı yerelde başlar. Bütün Belediye Başkanlarımıza, sağduyu ve kolaylıklar diliyorum. 

Yorum Yap


550

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap