SON DAKİKA
SON DAKİKA
Batı ideolojisi; yok edici/lik!
2/3/2020

Dünya geleceğini tehdit eden; salgın hastalıkların, nükleer savaşların, kuraklık, kıtlık, yeraltı ve yerüstü kaynaklarının tüketilmesinin, insanlığın yüzde 30’u ile yüzde 80’nini yok edebileceği öngörülüyor.

Birleşmiş Milletler’e göre, 2100 yılına gelindiğinde dünya nüfusu 11 milyar olacak. Bu da, yer altı ve yer üstü kaynakların yetmezliği anlamına geliyor…

Açlık ve kıtlık, yani kaynak yetmezliği nükleer savaşlar kadar önemli kabul ediliyor.

Bütün bunlar bugün dillendirilmiyor elbette. Bir gün dünyanın tüm insan nüfusunu besleyecek kadar besin üretemeyecek noktaya gelebileceğini ilk öngören kişi, 1798'de İngiltere'nin küçük bir kasabasında rahip olan Thomas Malthus.

Malthus'a göre toplumsal sefaletin ve açlığın en büyük nedeni alt sınıflardı ve bu yüzden nüfus planlaması üst sınıflardan ziyade alt sınıflara uygulanmalıydı. Bu öngörü dünya çapında ses getirmiş, 200 yılı aşkın süre sonra da, ABD'li Profesör Chris Barrett, Birleşmiş Milletler'de yaptığı bir konuşmada, tarımsal arazilerin ve su kaynaklarının giderek daha yetersiz hale geldiği konusunda tüm ülkeleri uyarmıştı.

Batı ise bu uyarıları tüm insanlık için ciddiye almak yerine kendi ideolojisini oluşturmuştur. “Yok edicilik!”

Demem o ki, Batının zihin yapısını oluşturan din ideolojisini ve Malthus  (Condorcet (1743-1794), Turgot (1727-1781), Montesquieu (1689-1755) ve Auguste Comte…)gibi düşünürlerini  bilmeden, dünyada neler olup bittiğini anlamamız mümkün değildir.

 “Dünya'ya hükmeden küresel güçler, hızla artan dünya nüfusuna karşı yetersiz kalan besin kaynakları  öne sürerek önce GDO’lu yiyecekler üretmiş, sonra alt sınıf’ın (kendilerinden olmayanların) çoğalmasını (nüfusunu) durdurmak gibi bir planla, dünya nüfusunu azaltarak insanları daha rahat kontrol altına almak ve de dünya nimetlerinden daha fazla faydalanmak gibi bir projenin yapımcısı olmuşlardır.”

Bugün küresel salgınların ve savaşların arkasında, yeryüzü nimetlerinden eşit olarak faydalanmak gibi bir niyeti olmayan emperyal ülkeler var. Dünya nimetlerini bölüşürken, nüfusun bir engel olabileceğini düşünenler önce diğer ülkelerin kaynaklarını sonra nüfuslarını kontrol altına almaya çalışmaktadırlar.

Küresel güçlerin gerçekte ideolojilerinin ne olduğunu bildikten sonra, 1.3 milyarlık nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in,  Coronavirüsü’nün neden olduğu zatürree salgını ile karşı karşıya kalması olayını sıradan bir sağlık olayı olarak açıklanabilir miyiz?

Hızlı mutasyon geçirebilen virüslerin gelişmiş küresel ulaşım ağı sayesinde kısa sürede yüz binlerce ve hatta milyonlarca kişiye bulaşması söz konusu.

Bu öyle sıradan, her yıl yaklaşık bir milyar kişiyi hasta eden ve mevsimsel olarak ortaya çıkan grip virüsü gibi değil.

Henüz mücadele edilecek bir aşısı bile yok.

Özellikle hastanelerde ve kliniklerde çalışan kişiler, bağışıklığı tam gelişmemiş çocuklar ve bağışıklık sistemleri zayıflamış olan yaşlı nüfus için büyük tehlike.

Dünkü İngiliz İmparatorluğu’nun veya bugünkü ABD (Anglosakson-Judea) İmparatorluğu’nun insanlığı sömürme…‘Küresel Tek Dil, Devlet, Din’ kurma... Dünyanın tek GÜCÜ VE YİYİCİSİ olma... Dini ideolojileri ve de kendinden olmayanlara bakış açılarını bildikten sonra; savaşların ve de özellikle dünyadaki salgın hastalıkların kurgu olmadığını ve de doğal olabileceğini düşünmek fazla iyi niyetli olmak demektir.

Yokediciler iş başında!

Yorum Yap


550

Tümer as
9 ay önce
Batı idelojisi...İçerdeki uzantıları ...Ermeni terör örgütleri Belçikalı bombacı Joris'i getirip 1905 yılında bombayı batlatıyor...O zaman şair,yazar ve Galatasaray Lisesinin müdürü olan Tevfik Fikret diyor ki, " Ey şanlı avcı,damını bîhûde kurmadın, attın,fakat yazık ki, vurmadın.. ( bîhûde : boşuna demek..) O zaman bunları okuyup anlayacak çapta Mehmet Akif Ersoy var....Okuma-yazma oranı da çok düşük... Bugün bütün imkanlar varken ilkokul çocukları dahi bunları internetten okuma imkanı vardır. Bugün ki bombalar o çizgiden geliyor...
İlke-ülkü
9 ay önce
Türkiye'nin toprakları 200 milyon nüfusu besleyecek toprakların ambarıdır. Hayvancılık da öyle...Önümüzdeki süreçte Türkiye'ye girişler artacak. Tedbir olarak sahil kentlerimizde Zonguldak'dan Hopa'ya kadar boş toprak bırakmayalım. Bol miktarda yaprak dökmeyen ağaçlar dikelim. Portakal,mandalına,siyah üzüm,kivi,yazlık sebzeler bol miktarda dikelim.Toprağı çalıştırmadan gelecek nüfuslar aç kalır... Mutlaka toprağı çalıştırmak....Hayvancılığı geliştirmek....
Kaya ülkü
9 ay önce
Çin'e biyolojik virüs taiyan hastalıklar gönderilecek. Bu yolla Çin'de ve dünya'da onlarca insanların öleceği hesaplanıyor....
damla cem
9 ay önce
Profesörlük kürsüsü çapında bir yazı... Bakınız Eski Amerika Başkanı Clinton (TBMM 'de ) yaptığı konuşmada diyor ki, Dünya da tek kimlik olacak. Dünya vatandaşlığı kimliği. Devletler arasındaki sınırlar kalkacak. Dünya tek devlet ve tek millet üzerinde inşa edilecek....Amerika'nın Türkiye'de,Irak,Suriye ve Batı dünyasındaki Askeri üstleri var. Bir hafta içinde Amerikan ve Batı dünyası Başta Almanya'nın yazdıklarını üniversitelerimiz okumalıdır. Bakınız ne yazıyor bu dergiler, Amerika ve batıya yakın muhalefeti güçlendirmek, içeridekileri işbi

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap