SON DAKİKA
SON DAKİKA
Ok; 2023 hedefine varamayacak!
4.08.2020
Genel ihracatta 500, fındıkta 5 milyar dolarlık bir hedeften dem vurulmuştu!
Aradan tam tamına 2 yıl geçti. Hedefe zaman olarak 3 yıl kaldı.
Ortada bırakın 500’e doğru yol almayı, “mevcudun altına düşmesin” diye dua edilir hale geldi!
Ama görünen o ki, 500 milyar dolar ham hayal! 
5 milyar dolar ise tam hayal!
Eeee! 
Nasıl olsa vaat, parayla değil ya! 
Bol keseden at!
Yapabildiğin kadar yap!
Dış satımın artması için gerekeni yapmamışsın, tarımda verim için toprağa tohumu ekmemişsin! 
Ne önemi var?

Necip Fazıl Kısakürek’in “mızrak” dediğini, “ok’a çevirerek;
“Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak (ok) utansın!” diye okur alkışı alırsın olur biter!
Nasıl olsa millet neyi alkışlayıp alkışlamayacağını bilmiyor, anlamıyor, kavramıyor ki!
Ruhu da, aklı da, öyle bir hamasetin içine esir düşmüş ki, ben diyeyim “kaşına gözüne”, siz söyleyin “vaadini tutup tutmadığına” bakan yok ki!
Söylenen sözün hakikati ifade edip etmediğine kafa yormuyor, sözü söyleyene bakıp, patlatıyor alkışı!

Zorluoğlu, 
zihniyet değişimi 
ve ortak akıl
istiyor
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, toplumsal uzlaşının temelindeki eksikliği iyi tespit ederek yola çıkmış anlaşılan!
“Zihniyet değişimi ve ortak akıl istiyorum” diyor.
Geçtiğimiz hafta; “Deniz dolgusu benim çok arzu ettiğim, hoşlandığım bir şey değil” diyerek cenaze misali önünde bulduğu Gülcemal projesi için, “Her kesimin düşüncesine ihtiyacımız var” dedi.
Ve idarede gerçek manada istişare yolunun kapağını açarak, paylaşımı başlattı.
İnşallah siyaset müdahil olmaz da, ortak akıl işi başladığı gibi devam eder.
Yeri gelmişken, önerilerin alındığı ilk buluşmada bizim de, “Gelecekte kara yolu Güney Çevre’ye kaydırılabilir. Sahil yolunun kent içi yol olarak kalacağı hesaba katılarak proje planlansın” diye de önerimizi yaptığımı hatırlatalım.

Yorum Yap


550

selif
1 ay önce
Korona tedavisi gören hastalardan devlet para almıyor. Ekonomik destekler.Bakınız bu yıl kurbanlıkların hepsi satıldı.Yetimler,sakatlar,hasta bakıcıları ücretlerini alıyor..Vatandaş dünyada böyle bir devletin var olduğuna inanmıyor.Muhalefetin derdi keyif...Sayın BAHÇELİ ve MERAL AKŞENER kaynağı tutarsa Sayın ERDOĞAN hükümeti yüzde 60 oy alır...Muhalefet nara atmaya devam eder..Hak ve hakikatleri vatandaş görüyor. Çalışmaları görüyor..Büyük çalışmalar yapıldı..İstanbul'a büyük çalışmalar yapıldı. Vatandaşın güçlenmesi önemlidir...
alcan
1 ay önce
Ekonomik yaşamı olgun yaştakiler yaşamış olarak bilirler...Bakınız 1983 den sonra ÖZAL dönemi..Sonrası koalisyonlar dönemi..2002 yılından sonra ERDOĞAN dönemi...Türkiye ERDOĞAN dönemini Fatih dönemi olarak yaşıyor...Bakınız komşularımızın durumuna... Terör konusu çok önemlidir. Amerika terör konusunda dünya kamu oyu önünce açık oynuyor. Terör örgütlerini esas alarak petrol anlaşması yapıyor.Meslek Guruplarının dünyadan haberiyok. Anayasal meslek odalarının hiç haberi yok. Korona virüsü ile hükümet hastalardan tedavi parsı almıyor.Dünyada böyle

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap