SON DAKİKA
SON DAKİKA
Futbolun Topları – 14 Eylül 2021
14.09.2021

TRİBÜNLERİ ALKIŞ DEĞİL, HOMURDANMA YERİ YAPANLAR…

Galatasaray maçında Akyazı’da tribünde Trabzonspor taraftarı var mı idi?

Valla, tribünlerde 20 bine yakın insan (ki bir kısmı insan diye geçinenlerden) oturuyordu ama Trabzonspor’un taraftarı mı idiler, hasmı mı idiler?

Anlayamadık!

Bedava kontenjanından girenler, iki arada bir derede alkışa benzer şakşaklar çıkarmasalar yok mu! Sanırsınız Medical Park’ta sinemasında film izleniyor!

“Yok yok! O kadar da değil” der gibisiniz!

Haklısınız. Abdulkadir ile İsmail, maçın akışı gereği dışarı alırken hatırı sayılır şiddet de homurdandılar. Öylesine ki, bazıları işi hırlamaya, sahaya dalmaya kadar vardırdılar!

Öylesine ki özellikle kendinden olanlara karşı bunu yapmayı alışkanlık haline getirecek kadar…

Hem de “böyle taraftarı bırak, seyirci bile olmazsa olsun” dedirtecek kadar…

Hem de, “yerlinin yerlisi, millinin millisi Trabzon” geçmişini unutacak kadar…

Gel de pandemili günleri, seyircisiz maçları arama!

ABDULLAH ÖZTÜRK ŞAMPİYONLUK, BİRİLERİ ALTIN…

Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Trabzonlu Abdullah Öztürk, masa tenisinde altın madalyayı boynuna takıp, memleketine döner dönmez, kendini Trabzonspor’da buldu.

Kendine “Dile bizden ne dilersen?” denildi.

Cevap kısa ve net: “Altın maltın, araba, apartman istemem. Trabzonspor’un şampiyonluğunu görmek isterim”

Fiziki eksikliğini akıl ve vicdan fazlalığı ile hissettirmemek böyle olsa gerek. İşi dilenmeye kadar vardıran sağlamların aksine!

Eee kolay değil, “Kazandıkça, büyüdükçe mütevazi olmak.”

 FATİH TERİM; “AYIP EDİYORSUNUZ…”

A Milli Takım’ın başında çıktığı 82. karşılaşmada 38 galibiyet, 23 beraberlik ve 21 yenilgi alırken Türkiye’ye Dünya 3’üncülüğünü kazandırmış bir spor insanı, teknik adamdır Şenol Güneş…

Hollanda karşısında alınan 6-1’lik mağlubiyeti gazetelerine “utanç gecesi” manşeti atanlar ile ekranlarda “utandık” ibaresi kullananları Yeniçağ Gazetesi’nde “Utanç Gecesi ne demek?” sorusunu başlık yaparak eleştirdik.

Öyle ya, futbolda olabilen (ki Dünya kupasında Almanya, futbolun beşiği Brezilya’yı 7-1 yenmişti) sonuçlar “utanma” denilen hadsiz ve haksız bir kelime ile Şenol Güneş’e nasıl yapıştırılabilirdi ki!

Türkiye, hele hele Trabzon, ille de medya söz konusu olduğunda “İçimizdeki İrlandalılar” sözüne bile rahmet okutacak kadar haddini hududunu bilmeyenlere hak ettiklerini “adam gibi adam” dedirtecek sözlerle Fatih Terim verdi ve “Ayıp ediyorsunuz”u gözlerinin içine baka baka söyledi.

Ve de ekledi: “Kazanılır, kaybedilir, kritikler yapılır, beğenilir, beğenilmez eyvallah ama bir itibarsızlaştırma, yaralama, acıtma hiç hoş değil. Bunu hak etmedi.”

YANLIŞ OLUR…

Vefat eden Galatasaray ve Giresunspor’un eski başkanları için saygı duruşu yapılırken, önceki gün Kuzey Irak ve Suriye’de şehit askerlerimiz unutulur ise…

Trabzonspor’da Yusuf “hamle oyuncusu” statüsünden çıkarılmaz ise…

Bakasetas kısa sürede kendine gelmez ise…

Cornelius, Sorlöth olma yolunda daha çabuk yol almaz ise…

Ali Palabıyık gibi hakemler 23’üncü dakikada Nelsson’un eli ile topa yaptıkları müdahaleleri görmemezlikten gelmeye devam ederler ise…

Yanlış olur yanlış! Hem de çok yanlış… 

Yorum Yap


550

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap