SON DAKİKA
SON DAKİKA


Toplumsal değerlerimizi koruyabilmek
7.06.2024
Toplum olarak değişik süreçlerden geçiyoruz. Zaman içinde birçok doğru bilinenler yanlış olarak görülmeye, yanlış bilinenler ise doğru olarak kabullenilmeye başlandı...
Yıllar içinde kazanılan para, itibar, konfor; maalesef yitirilmiş kimliklerin, kişiliklerin, değerlerin, sağlığın, aile mutluluğunun, ölen ruhların bir bedeli oluyor. İnsanlar, belki modern ve çağdaş bir şehirli olmayı başardı ama, maalesef saf ve temiz kalmayı başaramadı.
Toplum maddi olarak zenginleştikçe, manevi olarak ve moral olarak fakirleşiyor.
Kaybedilen samimiyetlerin yerini, resmiyetler alıyor. Hayatınıza girenlerin sarhoşluğu, hayatınızdan çıkanların boşluğunu oluşturuyor.
Maalesef yanlış klavuzlarla, doğru hedeflere varılmıyor. Ayrıca hep aynı yollardan gittikçe, farklı sonuçlara varılmıyor. İnsanlar, âdil olmaktan uzaklaştıkça, zâlim olmaya, helâlden uzaklaştıkça haram lokmaya, doğru yapmaktan uzaklaştıkça yanlış yapmaya yaklaşıyor.
Eskiden Yiğidin, düştüğü yerden kalkacağına inanılırdı. Şimdi ise Yiğidin düşmesi ve mümkünse birdaha ayağa kalkmaması, kaybolduğu yerde aranması isteniyor.
İnsanlar varlık nedenlerini, ihmâl ve inkâr ettikçe, toplum daha çok bozulmaya ve yok olmaya başladı. Acı veren ve hastalıklı bir hal alan tarihi değişim ve başkalaşımlar aslında ilâhi yasa hükümlerini ihmal etmenin bir bedelidir.
Bir ve tek olan yüce Allah, insanlara akıl düşünme ve muhakeme yeteneği vermiştir. Maalesef bir topluluk kendini düzeltmediği sürece, her kudretin sahibi kendinde olan yüce Allah, o toplumu düzeltmiyor...
“Toplumsal değerlerimizi koruyabilmek” için farkındalıklarımızın artması ve güzelliklere ilham olması dileklerimle... Yüce Allah ülkemizi milletimizi korusun.
Haftanın Sözü: “Cennet ülkemizde hiçbir başarı cezasız kalmıyor.
Çünkü başarısız insanlar, başarılı insanları daima kıskanır ve ayağını kaydırmaya çalışır.!”

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap