SON DAKİKA
SON DAKİKA


Dünya Trene Bakıyor
16.06.2024
Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı havadan, denizden ve karadan saldırılar 253 gündür aralıksız devam ediyor. İşgalci İsrail'in saldırılarını sürdürdüğü Gazze'de şehit sayısı 37 bin 296'ya çıktı. Toplamda 54 bine yakın çoluk çocuk, kadın erkek, yaşlı genç demeden İsrail’in kalleşçe saldırısı sonucu hayatlarını kaybetti.

Dünya ise yaşanan bu insanlık dışı katliamı trene bakar gibi seyrediyor. Dünya’nın yeraltı, yer üstü zenginliklerine göz diken emperyalist ülkelerin bu katliama çıtı çıkmıyor. Şu bir gerçek ki zaman her şeyin ilacıdır. Bu acıyı yaşatanlar akıttıkları kanda elbet bir gün boğulacaktır. 

BUGÜN BAYRAM

Bugün bayram. Bayramın hepimizde manevi anlamda yaşattığı duyguyu hepimiz ailelerimizle birlikte mutlu olarak yaşarız. Büyüklerin elleri öpülür, harçlıklar dağıtılır. Tam da burada söylenecek çok şey var. Bayram öncesi artan enflasyon ve faizler tavan yaptı. Borçlu sayısı ise milyonları aştı. 

Milletin çoğunluğu her geçen gün yoksullaşmaya başladı.

Yaşanan bu tabloda el öpmeye gelen torunlarına, evlatlarını bayram harçlığı veremez oldu millet. Bunun yanı sıra bayram ziyaretine geleceklere sunulacak ikram için alış verişe çıkamadı vatandaş. Nakit yok, kredi kartı, yol olanında borcu tavan yapmış.

Vatandaş yoklar içerisindeyiz diye feryat ediyor, bayrama gözü yaşlı giriyor. Tabi bunu bir eli yağda bir eli balda olanlar anlamaz. Anlasa bile duymaz. Çünkü kendisinin tuzu kuru. Bu kadar olumsuzluk içerisinde toplumun bir ve beraber sesi çıkmaması ise çok garip. İşin sorumluları da kolayı bulmuş, har vurup harman savurmanın bedelini nasıl olsa iş insanları ve vatandaş ödüyor.
Vurun abalıya misali her gün zam, her gün yeni vergiler hayata geçiriliyor. Ekonominin dibe vurmasının sorumlularının gözü hale vatandaşın elindekini almakta. Kalmadı beyler kalmadı, milletin yastık altındaki varlığını bile tükettiniz. Umarım bu yaşananlar herkese ders olur. Alın terinin hakkını arama adına gereğini yapar.

Yine de içimizde hala yitirmediğimiz bayram duyguları ile birlikte herkesin bayramını kutluyor, zor günlerin en kısa sürede bitmesini temenni ediyor. 

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap