SON DAKİKA
SON DAKİKA


Bu sıcaklar cildi 'Kurutur'..!
9.06.2024

Geçtiğimiz günlerden itibaren çöl sıcakları, cehennem sıcakları ve Afrika sıcakları olarak da adlandırılan yazın en sıcak günlerinin yaşanacağı döneme girmiş olduk.

Bir türlü ısınmayan havalar bir anda yerini aşırı sıcaklara bırakması vucudumuzdada ciddi değişimlere sebep olabilir

Küresel ısınmanın her geçen gün etkisini göstermeye devam ettigi bugünlerde cildimizi korumak ve vucudumuzu susuz bırakmamak çok önemli.

Güneşten gelen ışınlar D vitamini kaynağı olup, bağışıklık sistemi, kas ve kemikler üzerine oldukça önemli etkisi olsada direk gelen bu ışınların zararıda oldukça fazla.

Bu ışınlar cildimizde kırışıklıklara, cilt lekelerine, güneş yanıklarına, kolajen ve hyaluronik asit dengesinin bozulmasına sebep olabilir.

Bu nedenle güneş ışınlarının tepede olduğu saatlerde eğer dışarı çıkmak zorundaysak, ona göre kıyafetler seçmeli, güneş koruyucu kremlerle kendimizi korumalıyız.

Güneş ışınlarına maruz kalınmadan, yani evimizin dışına çıkmadan, 15-20 dakika önce güneş koruyucu sürülmeli ve 2-3 saatte bir yenilenmesinide unutmamalıyız

Çocuklarımız için ise onlara özel yüksek korumalı kremler kullanılması  çok önemli

Sağlıklı Günler...

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap