SON DAKİKA

Haber > Yaşam > TOKİ'den ev alanlara uyarı geldi!

TOKİ'den ev alanlara uyarı geldi!

09 Nisan 2020 Perşembe - 11:42

TOKİ'nin adını kullanarak tapu için sms yoluyla veya vatandaşları arayarak hesaplara para yatırılmasını isteyen dolandırıcılar türedi. TOKİ, mağdur olunmaması için bu tür girişimlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Dolandırıcılar, TOKİ'nin adını kullanarak tapu harcı için sms'le veya vatandaşları arayarak hesaplara 2.000 ve 1.900 lira para yatırılmasını istiyor. TOKİ bu tür girişimlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

PARA YATIRMALARINI TALEP EDİYORLAR
 
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, TOKİ ismini kullanarak SMS gönderimi veya vatandaşların aranarak TOKİ TAPU HARCI adı altında Akbank’ta açılan IBAN numarasına 2.000 ve 1.900 lira para yatırılması talep edildiğini açıkladı.
 
SADECE YETKİLİ BANKALARLA YAPILIYOR
 
Bu girişimlerin sahtecilik ve dolandırıcılık olduğunu duyuran TOKİ, tapu devir ve işlemlerinin sadece yetkili bankalarla yapıldığını duyurdu.
 
TOKİ, mağdur olunmaması için bu tür girişimlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.
 
TOKİ'NİN AÇIKLAMASI:
 
"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın ismi  kullanılarak sms gönderimi veya vatandaşlarımız aranarak 'TOKİ tapu harcı' adı  altında Akbank'ta açılan IBAN numarasına 2 bin lira ve 1.900 lira para  yatırılması talep edildiği şeklinde sahtecilik ve dolandırıcılık girişimlerinde  bulunulduğu bilgisi edinilmiştir. TOKİ tarafından satışa sunulan konutların ve  idaremiz mülkiyetinde bulunan taşınmazlara ait, tapu devir iş ve işlemleri ile  ilgili olarak tek yetkili temerküz banka şubeleri (Borç ilişiği devam eden/biten)  aracılığı ile yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için,  idaremizin internet sayfası 'www.toki.gov.tr', çağrı merkezi '444 86 54',  kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar  etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir."
 
Açıklamada, sahtecilik ve dolandırıcılık girişiminde bulunan kişiler  hakkında yasal süreç başlatılacağı bildirildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap