SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Tarikatçılar Atatürk büstünü bezle örttü

Tarikatçılar Atatürk büstünü bezle örttü

31 July 2020 Friday - 16:34

Sinop’un Boyabat Bağlıca köyünde bir okulun bahçesinde namaz kılan ve tarikat mensubu olduğu iddia edilen grup, Atatürk büstünün üzerine bezle örttü.

Gazeteci Barış Yarkadaş, olayı Twitter hesabında paylaştı. Yarkadaş’ın tarikat mensubu olduğunu iddia ettiği grup, köyde cami olmasına rağmen okul bahçesinde namaz kıldı.

Namaz kılarken, imamın talimatı üzerine Atatürk büstünün üzerine bezle örtüldü. Yarkadaş’a konuşan bir köylü, “Örtüyü imam örttürdü. Muhtemelen kötü niyetle yapmadı. Biz bu köyü çevrelemek isteyen tarikatlara izin vermeyiz. Bugün sadece bir yanlış anlaşılma oldu. Köylüler fotoğrafı görünce rahatsızlık yaşandı ve örtü kaldırıldı” ifadelerini kullandı.

Köyün alevilerin yoğun yaşadığı bir yerleşim yeri olduğu ve köye tarikatın girmeye çalıştığı ifade edildi.

Yarkadaş’ın tweetleri şöyle:

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Atatürk'e hakaret ederse, tarikat da bunu yapar! Sinop Boyabat Bağlıca Köyü'ndeki okulun bahçesinde  namaz kılan bir grup tarikat mensubu, ATATÜRK heykelinin üstünü bezle örttü. Köyde cami olmasına rağmen, okulun bahçesinde namaz kıldılar.

Bu fotoğrafı bana gönderen köylü yurttaşımız telefonda adeta isyan etti ve "Cami dururken, bilinçli olarak okulun bahçesine geliyorlar ve Atatürk büstünün üstünü örterek saf tutuyorlar. Bez dünden beri örtülü. Bunlar bir tarikat.. Atatürk'e yapılanı sindiremiyoruz" dedi.
 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap