SON DAKİKA

Haber > Samsun'daki apartmanın altındaki sokak

Samsun'daki apartmanın altındaki sokak

03 Haziran 2019 Pazartesi - 11:24

Kökçüoğlu Mahallesi'nde 5 katlı binanın altından geçen sokak, mahalle sakinlerinin yolunu kısalttı.

Samsun İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi Hisar Sokak’ta bulunan, 5 katlı binanın altından sokak geçiyor.
Yıllar önce belediyenin planladığı sokak üzerine iki bina yapıldı. Çıkmaz sokak olarak kullanılan yol, bundan 7 yıl önce bir binanın yıkılması ve diğer binanın da altı açılması sonucunda yayaların kullanımına sunuldu.

SOKAK SAKİNLERİ MEMNUN

Apartmanın altından geçen sokak sayesinde mahallede oynayan çocuklar ve diğer vatandaşlar, sokağın sonunu dolaşmadan bir alt sokağa rahatça kestirmeden gidiyor.
Samsun'da 5 katlı apartmanın altından sokak geçiyor
Yukarıdaki video için ilk yorumu sen ekle
Sokak üzerinde evleri bulunan vatandaşlar ise sokakların açılmasıyla birlikte,  evlerine daha kestirmeden gidebilme fırsatı buldu. İlk kez sokaktan geçen vatandaşların dikkatini çeken sokakta oturan bazı vatandaşlar ise verilen hizmet karşısında, yetkililere teşekkür etti.

"GEÇENLER DURUP BAKIYOR"

İçinden sokak geçen apartmanı ilk kez görenlerin şaşırdığını ifade eden mahalle sakinlerinden Muammer Töngel, “Kökçüoğlu Mahallesi’nde bitişik apartman olan bir sokakta evin içinden sokak geçiyor. Bina bu şekilde yapılmış ancak bu bina gecekondu ya da kaçak yapılan bir bina değil. Binanın izinli olduğu biliyoruz ama neden zamanında böyle yapıldığını bilemiyoruz. 2006 yılından beri burada yaşıyorum. Buradan ilk defa geçen insanların da dikkatini çekiyor. Özellikle durup, evin içinden geçen sokağa bakanlar var. Burası da böyle dikkate çekiyor.” dedi.
Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap