SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Sahte dolar dolandırıcılığı

Sahte dolar dolandırıcılığı

28 Mayıs 2022 Cumartesi - 17:13

İstanbul Gaziosmanpaşa’da yabancı uyruklu iki kişi girdikleri ayakkabı mağazasından sahte dolarla alışveriş yaptı.

Aldıkları 400 TL değerindeki iki ayakkabı için sahte 100 dolar veren şüpheliler, 1185 TL para üstü alarak mağazadan ayrıldı. Satış görevlisi Ümit Bozdemir, 100 doların sahte olup olmadığını kontrol ederken, para yırtıldı. Sahte dövizle dolandırıldığını fark eden Bozdemir, emniyete başvurarak şikayetçi oldu. 

24 Mayıs salı günü, Gaziosmanpaşa Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi'nde bir ayakkabı mağazasında yaşandı. Mağazaya gelen yabancı uyruklu iki kişi, dolarla ayakkabı satın alarak döviz bozdurmak istediklerini söyledi. 

Satış görevlisi Ümit Bozdemir de yardımcı olmak için 400 TL değerinde iki ayakkabı sattı. Bozdemir'e 100 dolar veren şüpheliler, 1185 lira para üstü alıp, mağazadan ayrıldı. Şüpheliler gittikten sonra aldığı 100 doları inceleyen satış görevlisi, paranın yırtılınca sahte olduğunu anladı. Bozdemir, güvenlik kamerası görüntüleri ve sahte parayla emniyete başvurdu. 

Polis şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap