SON DAKİKA

Haber > Yaşam > 'Pandemi ödemesi' diye linke tıkladı, tüm parası gitti

'Pandemi ödemesi' diye linke tıkladı, tüm parası gitti

16 Kasım 2021 Salı - 12:30

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde telefonuna gelen '3591 lira pandemi ödemesi hesabınıza yatırıldı' bildirimindeki linki tıkladıktan sonra kişisel bilgileri çalınan Belya Selçuk'un (23) hesabındaki 400 lirasını çeken dolandırıcılar oluşturdukları ek hesaptan da 3 bin 200 lirayı başkasına havale etti.

Eğirdir ilçesinde yaşayan Belya Selçuk'un cep telefonuna 14 Kasım'da '3591 lira pandemi ödemesi hesabınıza yatırıldı' bildirimi geldi. Kamu bankasının adı ve logosunun birebir kopyalandığı bildirimdeki linki merak edip tıklayan Selçuk, komutları takip ederek kimlik ve hesap numarası bilgilerini girdi. Onay komutu vermemesine rağmen bir süre sonra hesabından 400 lira çekildiğini fark eden Selçuk, mobil bankacılık uygulamasından kontrol ettiğinde adına oluşturulan ek hesaptan da 3 bin 200 lira çekildiğini gördü.

'LİNKE TIKLATIKTAN SONRA HESABIMDAKİ TÜM PARA GİTTİ'

Dolandırıldığını anlayan Selçuk, bir gün sonra bankaya giderek görevlilerden yardım istedi. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde şikayetçi olan Selçuk, "Evde otururken telefonuma gelen linke tıkladıktan sonra şifremi, e-posta adresimi, kimlik bilgilerimi istedi. Onaylamayı reddetmeme, iznim olmamasına rağmen M.A. adlı kadının adına hesabımdan para gönderilmiş. Linke tıkladıktan sonra hesabımdaki tüm para gitti" diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap