SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Erzurum'da 3 veya daha fazla kişinin yan yana dolaşması yasaklandı

Erzurum'da 3 veya daha fazla kişinin yan yana dolaşması yasaklandı

03 Nisan 2020 Cuma - 12:40

Erzurum'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 3 veya daha fazla kişinin gruplar halinde dolaşmasının yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Okay Memiş başkanlığında  toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, Kovid-19 tedbirleri kapsamında yeni kararlar  aldı.
 
Bu kapsamda hava ve kara yoluyla kente giriş yapacak kişilere, 14 gün  süreyle ikametlerinden ayrılmamalarının yazılı şekilde tebliğ edilmesine ve  konunun güvenlik güçlerince takip edilmesine karar verildi.
Kurulda, bu kişilerden ikametgahlarından ayrılmamaları yönündeki ikaza  uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 lira  idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.
 
İlçelerden il merkezine gelişler yasaklandı

İlçelerden il merkezine gelen araçların tedarik, üretim zinciri ve  sağlık dışında çok zorunlu haller olmadıkça il merkezine gelmelerine 30 Nisan  2020'ye kadar müsaade edilmemesi kararının alındığı kurulda, zorunlu hallerde  vatandaşların Kaymakamlıklardan Seyahat İzin Belgesi alınması şartı getirildi.
Kurul kararıyla, kent genelindeki cadde ve sokaklarda, üç veya daha  fazla kişiden oluşan gruplar halinde dolaşması yasaklanarak uygulamanın kolluk  kuvvetleri tarafından denetlenmesi istendi.
Vatandaşların market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına  engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmasının da  yasaklandığı kurulda, alınan tüm kararların kolluk birimlerince titizlikle  yürütülmesine karar verildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap