SON DAKİKA

Haber > Çete çöktü motorcular rahat nefes aldı...

Çete çöktü motorcular rahat nefes aldı...

12 Ocak 2019 Cumartesi - 17:10

İstanbul'da geçtiğimiz yıl Kasım ayında çökertilen motosiklet hırsızlık çetesinin ardından motor hırsızlığında ciddi düşüş yaşandığı bildirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto-Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, geçtiğimiz yıl peş peşe yaşanan motosiklet hırsızlığı olaylarının ardından teknik ve fiziki takip başlatmıştı. Yapılan takibin ardından geçtiğimiz yıl Kasım ayında harekete geçen ekipler, elebaşı Alican O.'nun (28) da arasında bulunduğu 14 kişiyi gözaltına almıştı.

Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir ve Sancaktepe ilçelerinde düzenlenen baskınlardaki aramalarda 11 çalıntı motosiklet ele geçmişti.

Çetenin çalıntı motosikletlerin motor ve şasi numaralarını değiştirerek "change" yaptığı ve bu işlem yapıldıktan sonra sahte ruhsatlar hazırladığı da saptanmıştı. Aramalarda sahte ruhsatlarda ele geçmişti.

İstanbul'un en azılı motosiklet hırsızlık çetesi olduğu belirtilen çetenin yakalanmasının ardından motosiklet hırsızlık olaylarında ciddi oranda düşüş yaşandığı belirtildi.

Çetenin çökertilmesinden sonra geçen yıl aynı dönemde günde 26 motosiklet çalınırken, bu yıl günde ortalama 6 motosikletin çalındığı belirtildi.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap