SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Başörtüsüne takmak için ağzında tuttuğu iğneyi yuttu

Başörtüsüne takmak için ağzında tuttuğu iğneyi yuttu

08 Ağustos 2021 Pazar - 13:41

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 14 yaşındaki Hanin Elkurdi başörtüsüne takmak için ağzına aldığı toplu iğneyi yuttu.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Hanin Elkurdi başörtüsüne takmak için ağzına aldığı toplu iğneyi yuttu. Elkurdi’nin midesini delen iğne, ameliyatla çıkartıldı.

İskenderun’da yaşayan Hanin Elkurdi, başörtüsüne takmak için ağzına aldığı toplu iğneyi yuttu. Ailesinin İskenderun Devlet Hastanesi’ne götürdüğü Hanin Elkurdi, Çocuk Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Şuuri Sümer tarafından muayene edildi. Elkurdi’nin midesini deldiği belirlenen iğne ameliyatla çıkartıldı.

Elkurdi’nin hayati tehlikesinin bulunmadığını söyleyen Sümer, “İğneyi yutmasının ardından ikinci gününde hastanemize müracaat etti. Hastamızın kontrollerinde iğnenin mideyi deldiğini tespit ettik. Yaptığımız başarılı ameliyatla iğneyi çıkarttık. Birkaç gün gözlemimizde kalacak ve taburcu edeceğiz. Şu anda genç kızımızın genel durumu iyi” dedi.

“Sık sık karşılaşıyoruz”

İğne gibi küçük yabancı cisimleri yutan, küçük yaştaki çocuklarla çokça karşılaştıklarını belirten Sümer, “Bazı genç kızlar başörtüsü, türban takmak için tutturdukları iğneleri ağızlarında bekletirken unutup yutuyorlar. Bu durumla sıkça karşılaşıyoruz. Dikkat edilmesini, ailelerin bu konuda çocuklarını uyarmalarını istiyoruz. Doğal yollarla vücuttan atılamayınca birçok istenmeyen rahatsızlara neden oluyor” diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap