SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Adana'da termometre 41 dereceyi gösterdi

Adana'da termometre 41 dereceyi gösterdi

19 Nisan 2021 Pazartesi - 16:24

Adana’da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalan Adanalılar parklara akın ederken birçok kişinin maske takmaması ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmemesi dikkat çekti.

Türkiye genelinde ilkbaharın gelişiyle kış soğukları yerini ılık bir havaya bıraksa da Adana’da hava sıcaklıkları yaz mevsimini aratmadı. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü2nün paylaştığı verilere göre kentte hava sıcaklığı öğle saatlerinde 35 dereceye çıkarken, termometreler güneş altında 41 dereceyi gösterdi. Park ve yeşil alanlara akın eden bazı vatandaşlar, sıcağın da etkisiyle korona virüs tedbirlerine dikkat etmedi. Parkta toplu vakit geçiren birçok vatandaş maske takmazken, bir grup genç de kalabalık bir şekilde şarkı söyleyip eğlendi. Sıcaktan bunalan bazı Adanalılar parkta çimlerin üzerinde yatarken bazıları ise çeşme altında başlarını yıkayarak serinlemeye çalıştı.

‘BU SICAKTA VİRÜS KALIR MI?’

Arkadaşlarıyla merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Parkı’na gelerek vakit geçirdiklerini ve ağaç altında oturarak serinlemeye çalıştıklarını belirten Mehmet Aydın (22), sıcak havaya hiçbir şeyin fayda etmediğini söyledi. Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır gibi kentlerin sıcak konusunda Adana’dan geri kaldığını söyleyen Aydın, “Karpuz da yesen buz da yesen faydası yok. Maskeye de gerek kalmıyor. Çünkü Adanalılar şırdan ve kebap yiyor. Virüsten korunuyor. Ayrıca bu sıcakta virüs kalır mı?” ifadelerini kullandı.

Sıcaktan bunaldığı için başını çeşme suyuyla yıkadığını anlatan Mehmet Yılmaz ise maskesini de yıkayıp kullandığını söyledi. Sıcak havanın küresel ısınmaya bir işaret olduğunu vurgulayan Ayşenur Kuşçu ise yazın Adana’da termometrelerin 50 dereceyi geçmesini beklediğini kaydetti.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap