SON DAKİKA

Haber > Türkiye > Sonuçlar açıklandı!

Sonuçlar açıklandı!

22 Şubat 2018 Perşembe - 10:28

Ehliyet sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milyonlarca aday 10 Şubat'ta sınava katılmıştı. İki aşamadan oluşan ehliyet sınavının ilki olan yazılı sınav sonuçları açıklandı. Peki, ehliyet sınav sonuçları nasıl görüntülenir? İkinci aşama olan direksiyon sınavı ne zaman? İşte 10 Şubat ehliyet sonuçları...

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen yeni yılın ilk ehliyet sınavına katılan milyonlarca sürücü adayı, açıklanan sonuçları görüntülemek istiyor. Ehliyet sonuçlarına göre, barajı geçip, geçemediğini görüntülemek isteyen adaylar, sonuçların nereden bakıldığını merak ediyor. Peki, ehliyet sınav sonuçları nasıl görüntülenir? Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak? İşte 10 Şubat ehliyet sınav sonuçları...

EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA! 10 ŞUBAT EHLİYET SINAVI

Ehliyet sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın http://meb.gov.tr/ internet adresinden erişime açıldı. 10 Şubat'ta sınava katılan milyonlarca sürücü adayları, sonuçlarını görüntülemek için sorgularını sürdürüyor. Sürücü adayları ilk aşama olan yazılı sınavdan baraj puanını geçerse ikinci aşama olan direksiyon sınavına katılacak.

İşte 10 Şubat ehliyet sınav sonuçları;

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yazlı ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Sınavdan barajı geçen adaylar için şimdi de sıra direksiyon sınavında. Baraj puanını geçmenin mutluluğunu yaşayan sürücü adayları, bir yandan da katılacakları direksiyon sınavının tarihini araştırıyor. Fakat, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı sınav takviminde direksiyon sınavı tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmuyır. Ancak, bir önceki sınavlara baktığımız zaman, direksiyon sınavlarının, yazılı ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasından 15 - 22 gün arasında yapıldığı görülüyor.

EHLİYET ALMAK İÇİN ŞARTLAR NELER?

  • B ve G ehliyet sınıfları için 18 yaşını bitirmiş olmak.
  • A1, A2, F ve H ehliyet sınıfları için 17 yaşını bitirmiş olmak.
  • A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H ehliyet sınıfları için en az ilkokul düzeyinde eğitim almış olmak.
  • C, D ve E ehliyet sınıfları için 22 yalını doldurmuş olmak.
  • Sabıka kaydının olmadığına dair dilekçeyi kurs müdürlüğüne teslim etmek.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.
  • "Sürücü olur" sağlık raporunu almış olmak.
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğrafı Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap