SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Üçüncü çeyrek telefon satışları bildiğiniz gibi

Üçüncü çeyrek telefon satışları bildiğiniz gibi

12 Kasım 2019 Salı - 11:45

Araştırma şirketi IDC'nin verilerine göre üçüncü çeyrekte cep telefonu pazarındaki sıralama değişmedi.

Düzenli olarak açıklanan cep telefonu pazarı verilerinde sıralama değişmedi. IDC tarafından açıklanan ve piyasaya sürülen telefon sayısına göre şekillenen rakamlara göre üçüncü çeyrekte marka sıralaması değişmedi.

Üçüncü çeyrek telefon satışları bildiğiniz gibi

Açıklanan rakamlara göre 2019 yılının üçüncü çeyreğinde Samsung 78.2 milyon telefon satışa sundu. Bu değerle marka telefon pazarında yüzde 20,3 ile liderliğini korumuş oldu. Onu ikinci sırada takip eden Huawei ise ABD ile yaşanan ticaret krizine rağmen 66.6 milyon telefonu satışa sunmayı başardı. Markanın pazar payı ise yüzde 14.6. Üçüncülük koltuğunda ise Apple yer alıyor. Marka üçüncü çeyrekte 46.6 milyon cep telefonunu satışa sundu. Onu dördüncü sırada Xiaomi takip ediyor. Markanın piyasada sürdüğü telefon sayısı ise 32.7 milyon oldu. Listedeki beşinci marka ise OPPO. OPPO üçüncü çeyrekte 31.2 milyon telefon piyasaya sürdü.Apple ve Xiaomi düşüşte

Bu çeyrekte yıllık bazda satışları düşen iki marka var: Biri Apple diğeri ise Xiaomi. Apple yüzde 0.6 oranında bir düşüş yaşarken, Xiaomi'de bu rakam yüzde 3.3 oldu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap