SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Twitter bahşiş özelliğini resmi olarak duyurdu

Twitter bahşiş özelliğini resmi olarak duyurdu

07 Mayıs 2021 Cuma - 10:58

Twitter üyelerine para kazandırmak için yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Bahşiş özelliği Twitter tarafından da resmi olarak duyuruldu. Belli bir abone sayısının üzerindeki kullanıcıların faydalanabileceği bu özellik sayesinde Twitter üzerinden para kazanılabilecek.

Twitter bahşiş özelliğini resmi olarak duyurdu

Konuyla ilgili resmi açıklama Twitter tarafından yazılı olarak yapıldı. Teknolojioku haber merkezine gönderilen açıklamaya göre şirketin Tip Jar yani Bahşiş Kutusu adını verdiği bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar sevdikleri kişilere para gönderebilecekler. Para yolla yöntemleri arasında ise Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo gibi seçenekler bulanacak.

İşte Twitter'ın yazılı olarak yaptığı açıklama:

"Twitter, kullanıcıların maddi destek almaları ve de destek olmaları için yeni yollar yaratma çalışmalarını sürdürüyor. Twitter, bu yöndeki ilk adımını Tip Jar özelliği ile atıyor.

Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi Esther Crawford’un açıkladığı bilgilere göre; bugünden itibaren, Twitter'ı İngilizce kullanan herkes iOS ve Android için Twitter'daki geçerli hesaplara para gönderebilecek. Şimdilik, Twitter'ı İngilizce kullanan sınırlı sayıda insan profillerine Tip Jar-Bahşiş Kutusu ekleyebilecek ve bahşişleri kabul edebilecek. Bu grup, içerik oluşturucuları, gazeteciler, uzmanlar ve sivil toplum kuruluşlarını içerecek. Yakında, daha fazla kişi profillerine Bahşiş Kutusu ekleyebilecek. Twitter, bu hizmeti İngilizce dışında daha fazla dile de genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.

“Biz artık Takipler, Retweetler ve Beğenilerin ötesinde birbirinizi desteklemenizi kolaylaştırmak istiyoruz. Bugün, insanların bahşiş gönderip alması için yeni bir yol olan Bahşiş Kutusu’nu tanıtıyoruz” diyen Crawford, açıklamasına Tip Jar ile ilgili şunları söyledi: “Profil sayfasında Takip Et düğmesinin yanında bir Bahşiş Kutusu simgesi görürseniz, bir hesabın Bahşiş Kutusu’nun etkin olduğunu anlarsınız. Simgeye dokunduğunuzda, hesabın etkinleştirdiği ödeme hizmetlerinin veya platformların bir listesini görürsünüz. Hangi ödeme hizmetini veya platformu tercih ederseniz seçin ve Twitter'dan, seçtiğiniz miktarda desteğinizi gösterebileceğiniz seçilen uygulamaya yönlendirileceksiniz. Bugün ekleyebileceğiniz hizmetler arasında Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo bulunmaktadır. Twitter kesinti yapmaz. Android'de ipuçları Spaces içinde de gönderilebilir”.

Şimdilik sadece belli ülkelerde açık olan bu özelliğin ilerleyen dönemde Türkiye'de de aktif olması bekleniyor. Öte yandan bu bahşişlerden Twitter'ın kesinti yapmayacağı da açıklandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap