SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Telegram 1 milyarın üzerinde indirmeye ulaştı

Telegram 1 milyarın üzerinde indirmeye ulaştı

18 Ekim 2021 Pazartesi - 17:24

Kesintiler ile gündemden düşmeyen Facebook/Instagram ve WhatsApp, kullanıcıların Telegram’a kaymasına neden oldu.

Koronavirüs pandemisi elektronik cihazların kullanımını önemli oranda artırdı. Özellikle bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlar üzerinden iletişim kurmayı sağlayan kullanıcılar, çoğunlukla da mesajlaşma uygulamalarına yöneldi.

İki yıl içinde önemli indirme rakamlarına ulaşan Zoom, Skype gibi uygulamalara ek olarak WhatsApp ve Telegram gibi uygulamalar da kullanıcıların en çok indirdiği uygulamalar oldu. WhatsApp’ın geçen aylarda kullanıcıların karşısına çıkartmış olduğu gizlilik sözleşmesi ise farklı uygulamalar geçişi hızlandırdı.
 
DİĞER UYGULAMALARIN İNDİRME ORANLARI DA ETKİLENDİ
 
WhatsApp’tan başka uygulamalara geçen milyonlarca insan, diğer uygulamaların indirme oranlarını da etkiledi. Bu kapsamda Telegram Google Play Store tarafında 1 milyarın üzerinde indirmeye ulaşmayı başardı. Ancak hatırlatmak gerekir ki 1 milyar indirme olması uygulamayı ‘bu kullanıcıların tamamı aktif kullanıyor’ anlamına gelmiyor.
 
YENİ ÖZELLİKLERİNİ KULLANIMA AÇACAK
 
Telegram CEO'su Pavel Durov'un yaptığı bir açıklamaya göre mesajlaşma uygulamasının 2021 yılının başında 500 milyondan fazla aktif aylık kullanıcısı vardı. Aktif kullanıcılarına ek olarak yeni kullanıcı kazanan Telegram, yeni özelliklerini de önümüzdeki aylarda kullanıma açacak.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap