SON DAKİKAHaber > Teknoloji > OpenAI CEO’su Sam Altman görevden alındı

OpenAI CEO’su Sam Altman görevden alındı

18 Kasım 2023 Cumartesi - 08:48
OpenAI CEO’su Sam Altman, şok edici bir kararla görevden alındı

Teknoloji dünyası, OpenAI’ın CEO’su Sam Altman’ın görevden alınmasıyla sarsıldı. Bu beklenmedik haber, şirketin cuma günü yaptığı bir açıklama ile duyuruldu. OpenAI, konuyla ilgili blog yazısında, Altman’ın görevden alınmasının, yönetim kurulunun titiz bir inceleme sürecinin ardından geldiğini belirtti. Şirketin açıklamasına göre, Altman’ın yönetim kuruluyla olan iletişiminde sürekli olarak dürüst olmaması, kurulun sorumluluklarını yerine getirebilmesini engelledi ve bu, kurulun onun liderliğine olan güvenini sarsmıştı.

Şirketin geçici CEO’su olarak Baş Teknoloji Sorumlusu Mira Murati atandı. OpenAI, kalıcı CEO arayışını sürdürecek. The Verge, OpenAI’deki çalışanların da bu haberi halka açıklandığı zaman öğrendiğini kaydetti. Sam Altman, OpenAI’ın yüzü olarak biliniyordu ve şirketin geçen yıl büyük ilgi gören ürünü ChatGPT’nin yayınlamasıyla başlayan mevcut yapay zeka yarışını başlatan kişiydi. Altman, geçtiğimiz hafta şirketin ilk DevDay konferansında ana konuşmacı olarak yer aldı ve Microsoft ile Google gibi diğer büyük teknoloji şirketleriyle rekabet etmek için büyük yeni güncellemeler duyurdu. Altman, en son perşembe günü Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği konferansında konuştu.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap