SON DAKİKA

Haber > Instagram kullanıcıları şaşkına döndü!

Instagram kullanıcıları şaşkına döndü!

29 Aralık 2018 Cumartesi - 15:29

Instagram’a gelen son güncelleme, kullanıcıları şaşkına çevirdi. İşte detaylar!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram'a gelen bir güncelleme, kullanıcıları isyan ettirdi.

Akışı dikey kaydırma yerine yatay kaydırmaya çeviren ve kullanıcıları oldukça şaşırtan bu yeni güncelleme, gelen tepkiler üzerine Instagram tarafından geri alındı. Güncellemeyi alan kullanıcılar, yeni Instagram'daki paylaşımları görmek için dikey kaydırma yerine yatay kaydırma tasarımı ile karşı karşıya kaldı.

Dikey tasarıma alışık olan kullanıcıların, bu yeni tasarım karşısında, deyim yerindeyse eli kolu bağlandı. Instagram ise yapılan değişikliğin küçük bir test olarak tasarlandığı, söz konusu bu güncellemeyi tüm kullanıcılara yönelik olmadığını duyurdu.

Instagram kullanıcıları şaşkına döndü!

Ancak kullanıcıların sosyal medyaya da yansıyan hayal kırıklıkları ile birlikte tepkileri de birleşince sosyal ağ, bu son güncellemeyi geri çekti. Yaşanan bu durumla ilgili olarak Instagram CEO'su Adam Mosseri de Twitter hesabı üzerinden açıklama yaparak, yatay akış testinin öngördüklerinden daha geniş bir kitleyi kapsadığını itiraf ederek, kullanıcılardan özür diledi.

Paylaşımları (ve daha çok da Instagram'ın artırmayı planladığı reklamları” daha fazla öne çıkaran yatay akışın, uygulama içinde hızlı bir şekilde gezinmeyi zorlaştırdığı gözlendi. Aslında Instagram geçen ekim ayında “Keşfet” sekmesinde yatay akış testlerine başlamıştı.

Sosyal ağ kısa bir süreliğine çok sayıda kullanıcının ana sayfasında bu yatay akış tasarımını test etmişti.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap