SON DAKİKA

Haber > Huawei Mate 20 Pro güncelleme aldı

Huawei Mate 20 Pro güncelleme aldı

26 Ocak 2019 Cumartesi - 12:11

Amiral gemisi Huawei Mate 20 Pro yeni bir güncelleme aldı ve kamera özellikleri biraz daha geliştirildi.

Geçen yıl Ekim ayında duyurulan ve ülkemizde de satışa sunulan Huawei Mate 20 Pro özellikle kamera fonksiyonları ile dikkat çeken bir akıllı telefon olmuştu. Belli dönemlerde güncelleme alan telefon özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Telefonun yeni aldığı bir güncelleme ile makro fotoğraf özelliği daha da geliştirildi.

Huawei Mate 20 Pro güncelleme aldı

Telefona gelen 346 MB büyüklüğündeki yeni güncelleme ile süper makro çekim özelliği geldi. Aslında bu özellik telefonda normalde bulunuyordu. Ancak yeni güncelleme ile artık ayrı bir çekim modu olarak kullanılabilir hale geldi. Telefon ilk satışa sunulduğunda da bulunan süper makro özelliği 2.5 cm mesafeden bile çekim yapma imkanı bulunuyordu. Ancak bu modu kullanmak için ayrı bir menü yoktu. Çekim sırasında telefonu konuya yaklaştırarak zoom girdiğinizde bu mod aktif hale geliyordu. Gelen yeni güncelleme ile bu çekim modu ayrıca kullanılabilir hale geldi.

Güncelleme sadece bu özelliği değil bazı küçük düzenlemeleri de beraberinde getirdi. Kamera menüsünde bulunan yakınlaştırma kısayolu da geliştirildi. Ayrıca telefon görüşmeleri sırasında yaşanan bazı küçük sorunlar da bu güncelleme ile düzeltildi.

Şimdilik sadece yurtdışında kullanıma sunulan güncellemenin önümüzdeki günlerde Türkiye'deki Huawei Mate 20 Pro modellerine de gelmesi bekleniyor.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap