SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Google, Çinli uygulamaları silen uygulamayı kaldırdı

Google, Çinli uygulamaları silen uygulamayı kaldırdı

05 Haziran 2020 Cuma - 10:19

Google, Hindistanlı bir şirket tarafından geliştirilen ve Çinli geliştiricilerin yayınladığı uygulamaları kaldıran uygulamayı Play Store'dan sildi.

Hindistanlı bir geliştirici tarafından Play Store'da yayınlanan Remove China Apps isimli uygulama, Çinli geliştiriler tarafından yayınlanan bütün uygulamaların akıllı telefonlardan silinmesine neden oluyordu.

Yani bu uygulamayı yüklediğinizde, telefonunuzda yüklü diğer bütün Çin merkezli uygulamalar otomatik olarak kaldırılıyordu.

5 MİLYONDAN FAZLA İNDİRİLDİ

Mayıs ayı sonlarına doğru Google Play Store'de yayınlanan Remove China Apps, kısa sürede 5 milyon indirme sayısını geride bırakarak bir anda popüler hale geldi.

GOOGLE, "POLİTİKAMIZA AYKIRI" DEYİP KALDIRDI

Ancak Google,  Play Store’un politikalarını ihlal ettiği için Hindistan merkezli uygulamayı mağazadan kaldırdı.HİNDİSTAN VE ÇİN ARASINDAKİ GERİLİM MOBİL ORTAMA DA YANSIDI

Hindistan merkezli OneTouch AppLabs şirketi tarafından geliştirilen Remove China Apps, aslında Hindistan’la Çin arasındaki Himalaya sınır anlaşmazlığı nedeniyle geliştirildi.

Uygulamanın yayınlanmasının ardından Hint ünlüler, Çinli uygulamaların kaldırılmasını fikrini destekledi.

Ayrıca Hindistan, attığı ekonomik adımlarla, Çinli firmaları daha sıkı bir denetimden geçirmeye başladı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, yabancı malların boykot edilmesine destek verirken, ekonominin canlanması için yerli malların tercih edilmesi gerektiğini vurguladı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap