SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Facebook’tan zengine özel kural

Facebook’tan zengine özel kural

15 Şubat 2020 Cumartesi - 13:12

Dünyanın en zengin 8. insanı Michael Bloomberg ABD başkanlığı için aday adaylığını koyarken sosyal medya fenomenleriyle ürettiği içerikleri Instagram'a reklam olarak koydu. Bloomberg'ün bu hamlesinden sonra Facebook 'fenomenlerle sponsorlu politik içerik olamaz' kuralını sadece ABD'li adaylar için değiştirdi.

ABD'de Demokratların başkan aday adayı Michael Bloomberg, Instagram'da sosyal medya fenomenlerini de seçim kampanyasına kattı. Bloomberg sosyal medya fenomenleriyle yarattığı içerikleri Instagram'da reklam olarak gösteriyor.

Forbes’a göre 62.8 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 8. insanı olan Michael Bloomberg ‘mesafeli ve soğuk' duran imajını değiştirmek için ABD'de milyonlarca takipçisi olan sosyal medya fenomenleriyle birlikte bir içerik çalışmasına imza attı.

İçerik çalışmasında Bloomberg sosyal medya fenomenlerine ‘kendisini takip etmesi' veya başka taleplerle esprili mesajlar atıyor.

Bloomberg'ün sosyal medya fenomenleriyle ürettiği içerikleri Instagram'a reklam olarak vermesinin ardından Instagram reklam kurallarını değiştirdi.

SADECE ABD İLE SINIRLI

Instagram'ın bağlı şirketi Facebook tarafından yapılan açıklamada ABD'deki adayların sosyal medya fenomenleriyle ürettikleri içeriklerin sosyal medyada reklam olarak çıkmasına izin verildiği açıklandı. Fakat kuralın sadece ABD ile sınırlı olması dikkat çekti.

Financial Times’ta yer alan habere göre konuyla ilgili olarak Facebook tarafından yapılan açıklamada, “Sponsorlu içerik aletlerimizle ABD’li politikacıların içerik üreticileriyle çalışmalarına izin veriyoruz” ifadesi kullanıldı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap