SON DAKİKA

Haber > Cep telefonları için sınırsız internet dönemi!

Cep telefonları için sınırsız internet dönemi!

05 Aralık 2018 Çarşamba - 13:32

Küba'da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor. İşte detaylar!

Küba'da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor. 

Komünist ülkede devlete ait telekom tekeli ETECSA Başkanı Mayra Arevich, ulusal televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kübalıların yarın ilk kez sınırsız internet ve 3G hizmetiyle tanışacağını söyledi. 

Kararla Küba, dünyada sınırsız internet erişimine sahip son ülkelerden biri oldu. Küba vatandaşları, cep telefonlarından sadece devletin denetimindeki e-posta adreslerine giriş yapabiliyorlardı. 

Ada ülkesi, geçen yıl ev internetine izin vermiş, parklar ve meydanlarda yüzlerce kablosuz internet (Wi-Fi) bağlantı noktaları açılmıştı.

Cep telefonları için sınırsız internet dönemi!

Yeni sınırsız internet hizmetinin, megabayt başına 10 sent tutacağı, 7 dolarlık 600 megabayttan 30 dolarlık 4 cigabayta kadar değişen paketler halinde satılacağı belirtildi.

Küresel standartlara uygun bu fiyatların, aylık gelirleri ortalama 30 dolar olan Kübalılar için ulaşılması zor olduğuna işaret edildi. Açıkçası vatandaşlara mobil üzerinden sınırsız internet erişimine izin verilmesi Küba adına önemli bir adım. 

Bu konuda ileride daha farklı adımlar görür müyüz Küba'dan bilmiyoruz ancak gelişmekte olan bir ülke adına farklı adımlar attıkları bir gerçek. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap