SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Apple iPhone 12 ile fiyatlara zam yapacak!

Apple iPhone 12 ile fiyatlara zam yapacak!

04 Mart 2020 Çarşamba - 15:53

Apple ürün tedarikinde yaşadığı sorunları kullanıcıya yansıtmaya hazırlanıyor. Görünüşe göre iPhone 12 modelleri zamlı fiyatlarla satışa sunulacak.

Hali hazırda Apple modellerinin zaten uç fiyatlardan satışa sunulduğunu biliyoruz. Fakat Cupertino merkezli şirket, X, Xs ve 11 Pro modellerinde 999 doları baz fiyat olarak kabul etmişti. Her ne kadar ülkemizde 3 modelin fiyatları arasında dağlar kadar fark olsa da ABD fiyatları sabit kalmıştı.

APPLE İPHONE 12 İLE FİYATLARA ZAM YAPACAK

Genel beklenti iPhone 12 modellerinde de başlangıç fiyatının 11 modelleriyle aynı olması yönündeydi. Fakat koronavirüs salgınının yarattığı etkiler dolayısıyla bu çok da mümkün görünmüyor.

Son yayınlanan raporlara göre Apple’ın geniş açı kamerasını tedarik eden Çinli şirket ürün tedarikinde sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntılar bağlamında Apple’ın yeni iPhone modellerinde farklı üreticiler ile temasa geçeceği ve aynı anda 3 – 4 farklı şirketle çalışacağı iddia ediliyor.

Eğer bu iddialar doğruysa Apple maliyeti direkt olarak kullanıcıya yansıtacaktır. Zaten geçmişte de Apple’ın maliyet artışlarını dolaylı bir şekilde kullanıcıya yansıttığını görmüştük. Muhtemelen artan geniş açı kamera maliyeti de iPhone 12 fiyatlarını arttıracaktır. Ayrıca şunu da hatırlatmamız gerekiyor. Apple 5G desteğini tüm iPhone modellerinde standart donanım olarak sunarsa zaten fiyatlar otomatik olarak yükselecektir. İşte o zaman ABD’deki baz fiyaz bile 1099 dolara çıkabilir. Ülkemizde ise iPhone 12 Pro başlangıç fiyatı 12.000 – 13.000 sınırına dayanacaktır. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap